Korunk varázslói: a genetikusok

Klónozás, sejttenyésztés és őssejtek

Figyelmedbe ajánlunk egy izgalmas kötetet, mely közérthető nyelven vezet be a tudomány világába.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Érdekel a genetika, kismama vagy, esetleg iskolás gyermeked tanulmányait segítenéd? A Kossuth Kiadó Genetika – Képes enciklopédia című könyvét melegen ajánljuk neked.

A kötet gyönyörű és részletekben gazdag ábrái, rajzai és képei, az olvasmányos szöveg elvezet a szabályok megértéséhez, és közben felfedezheted az ember és más élőlények közötti különbséget, ami nem is olyan nagy.

Enzo Gallori – Genetika

A genetika az élet kialakulását és az örökölt tulajdonságok generációról generációra történő továbbadását tanulmányozza.

E tudományág alig két évszázad leforgása alatt óriáslépésekkel haladt előre az élő fajok kialakulásának megismerésében. Az elmúlt évtizedekben hihetetlenül sok felfedezést tett az emberiség: megismertük a szaporodás végső rejtelmeit, feltárult előttünk a sejt legbelsőbb működése. A genetikával egyidejűleg a biokémia és biotechnológia is szédületes iramban fejlődött és kibontakozott egy új szakterület is, a génsebészet.

Fejezetek

  • Sejttani alapok
  • Mendeli genetika
  • Molekuláris genetika
  • Az élet kialakulása
  • Genetika az evolúcióban
  • Humán genetika
  • Génsebészet

8 magyar írónő könyve, amit el kell olvasnod!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Korunk varázslói

Korunk varázslói a klónozás technológiájával bonyolult felépítésű élőlényeket és molekulákat képesek előállítani, immáron gyakorlati eredményekkel büszkélkedhetnek. A gyógyítás lehetőségei évről évre nagyobbak, örökletes betegségeket kezelnek szervbeültetéssel.

Az élet misztériuma

Az élet misztériuma be van zárva minden sejtünk egy-egy molekulájának szívébe: ezt foglalja el a genetika, az a tudomány, amely - két évszázada – igyekszik megérteni azon törvényeket, melyek a biológiai evolúciót irányítják.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Mendeltől az ismeretlen jövőig

Miután Mendel sikeresen elvégezte kísérleteit a borsónövényekkel, úgy tűnhetett, már nem is maradt több felfedezni való. Azonban sok még az ismeretlen terület, és a legkülönlegesebbek elvezetnek az élet eredetéhez, továbbá az első élőlények kialakulásához, az egyetlenekhez, melyekről biztosan tudjuk, hogy jelen vannak az univerzumban.

Kiadja: Kossuth Kiadó
Ára: 4 972 Ft
A könyvet itt rendelheted meg.
Ezt is szeretjük