3 mondat, ami az állásodba kerülhet!

Mindenki sikeres akar lenni a munkahelyén. Az ember ezért sok mindenre hajlandó, ám az igyekezet könnyen a visszájára is fordulhat!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hatékony befolyásolás az a fontos képesség, amellyel minden embernek rendelkeznie kell, hiszen az üzleti és a magánéleti sikerekhez elengedhetetlen, hogy hatni tudjon másokra, el tudja fogadtatni a véleményét, és így haladni tudjon előre a pályán.

Minden menedzser tudja, milyen nehéz lehet meggyőzni a másik felet, még akkor is, ha lehengerlő érvei vannak. Jó hír azonban, hogy a befolyásolás tanulható technika, amelynek minden ember hasznát veszi.

Fontos tudni azonban, hogy a befolyásolás a visszájára is fordulhat.
Pontosan tudnod kell hát, hogy milyen helyzetben mi az, amit mondhatsz, és mitől érdemes tartózkodnod, ha nem akarod, hogy az az állásodba kerüljön! A következő három mondatot például jobb, ha elfelejted!

"Ezt akkor is így kell kiszámolni. Azt mondtam, hogy így csináld!"

A hatékony befolyásolás az a fontos készség, amelyre minden vezetőnek vagy munkatársnak, akinek alkalmazottjai vannak, szüksége van. Üzleti környezetben ez az egyetlen készség, amely megkülönbözteti a szakértőt az átlagos vagy teljesen alkalmatlan egyénektől. Például lehet, hogy ragyogó stratéga vagy, de mire mész vele, ha nem tudod rávenni az embereket, hogy elfogadják az ötleteidet?
Néhány viselkedési forma követése elengedhetetlen a sikerhez, míg másokat kerülni kell. Ez utóbbira tökéletes példa a fenti mondat. Ha ugyanis úgy akarod befolyásolni a partneredet, hogy a beszélgetést azonnal megdönthetetlen állásponttal kezded, melyhez mindenáron ragaszkodsz, hajtogatva, hogy az úgy van, és kész, ne számíts sikerre. Ehelyett fektess több energiát a másik fél megértésébe! Így nemcsak a felesleges konfliktusokat kerülheted el, de nagyobb esélyed van arra is, hogy elfogadják a véleményed, és ne egy kibírhatatlan munkatársként könyveljenek el.

Tudtad?
A befolyásolásra fordított idő 90%-a kárba vész, mivel az energiát az ember a saját nézeteinek kifejtésébe fekteti.

"Bárcsak én is olyan munkahelyen dolgoznék, ahol jobban értékelnek..."

A befolyásolás nemcsak arra használható, hogy másokat a saját oldaladra állíts, vagy meggyőzz arról, hogy valóban a te ötleted a jobb.

Befolyásolni magadat is tudod, ráadásul sok esetben szükség is van rá. Ha úgy érzed, a munkahelyed nem éppen a legmegfelelőbb, vagy hogy kizárólag téged nem értékelnek úgy, ahogy kellene, akkor ideje a saját magatartásodon is változtatni! Az állandó önsajnálat és a vágyakozás ugyanis könnyen vezethet ahhoz a bizonyos lapáthoz. Megpróbálkozhatsz azzal, hogy mások magatartását a fentihez hasonló mondatok állandó ismételgetésével befolyásolod, de nagy valószínűséggel kudarcot fogsz vallani.
Koncentrálj inkább arra, hogy mi az, amit magadon javíthatsz! Az említett mondat helyett inkább azt tudatosítsd magadban, hogy képes vagy olyan munkahelyet találni, amire valóban vágysz. Ha úgy érzed, nem értékelik a képességeidet, akkor ne magadat sajnáld, hanem igyekezz megmutatni, mit is tudsz igazán. Ha kedvezőbben irányítod az energiáidat - például a lehető legkevesebbet fordítasz a sajnálkozásra -, több sikert érsz majd el, mint gondolnád.

"Ha így csinálnád a feladataidat, több időd lenne."

Ha sikeresen akarod befolyásolni a környezetedet, és a munkahelyeden, valamint a kollégáid között is jó pozícióba szeretnél kerülni, akkor a tanácsadás az, amitől a leginkább tartózkodj. A befolyásolást könnyű összekeverni a tanácsadással. Gondolj csak bele: ha egy dohányosnak naponta elmagyarázza valaki, hogy minden egyes cigaretta 5 perccel megrövidíti az életét, akkor nem a cigarettát fogja letenni, hanem kevésbé nyilvános helyen fog rágyújtani.
Ha azt látod, hogy a munkatársad vagy az alkalmazottad nem halad jól a munkájával, akkor - főként a kérése nélkül - ne osztogass neki a fentihez hasonló tanácsokat! Lehet, hogy te jobban érzed majd magad, de az alapproblémához nem juttok el, legfeljebb a kapcsolat romlik meg köztetek.

Amikor tanácsot adsz, valószínűtlen, hogy olyan dolgot mondasz, amire az illető még nem gondolt. Így segíteni nem fogsz, eléred azonban, hogy a másik fél szánalmasnak érezze magát, és veszítsen az önbizalmából.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A folyton tanácsokat osztogató személy ráadásul hosszútávon rossz szájízt vált ki a munkatársakból, ha pedig tanácsaival rendszeresen a főnököt is megtalálja, könnyen kerülhet álláskereső pozícióba...

A cikk Jenny Rogers a Scolar Kiadó gondozásában megjelent Befolyásolási képesség című könyve alapján készült. Jenny Rogers menedzsmentszakértőként már eddig is több nagyvállalat vezetőjét és sok fiatal vállalkozót segített hozzá a sikerhez, a tanítási és képzési munkák mellett több mint ötven könyvet publikált. A Befolyásolási képesség című kötetben elmagyarázza mindazokat a módszereket, amelyek segítségével megoldhatóak a befolyásolással kapcsolatos problémák, és segít abban is, hogy hogyan lehet a befolyásolási technikát a magánéletben is sikeresen alkalmazni.

Kiadás éve: 2000.
Ára: 2240 forint.

Ha felkeltette az érdeklődésed a könyv, rendeld meg! »
Ezt is szeretjük