A sókamra az óvodában nem luxus!

2012 legkínosabb magyarázatai

2012 nem csupán kínos pillanatokban bővelkedett, néha a magyarázat még arcpirítóbb volt.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 2012-es év nemcsak kínos pillanatokat hozott, az újságok értesüléseire valakinek válaszolnia is kellett.

Sajnos azonban néhány magyarázat csak még kellemetlenebb helyzetbe hozta a válaszadókat, vagy egészen más, de semmivel sem kedvezőbb fénybe helyezte a történteket.

Minisztérium: a sókamra az oviban nem luxus

Idén augusztusban jelent meg a Blikk cikke, amely szerint a kormánytisztviselők luxusóvodába járatják gyerekeiket, amiben az állam is segíti őket. A Humán-Jövő 2000 Kft. által üzemeltetett Humán-Mini Művész Utcai Óvoda és Bölcsőde épületében a kicsiket angolul vagy németül felső fokon beszélő tanárok oktatják játékos keretek között idegen nyelvre.

A gyerekek az intézményben balettozni, karatézni, úszni, focizni tanulhatnak, vagy gyógyulhatnak sókamrában, ha ez kell. A kicsik fejlődésére logopédus, pszichológus és gyermekorvos ügyel, és ha szükséges, akkor külön busszal szállítják őket a belvárosból az ősfás parkú intézménybe. Lapunk megkereste a KIM-et és az óvodát is, arról tájékozódva, mekkora összeggel támogatja dolgozóit, hogy igénybe vehessék a luxusóvodát.

A cég akkor azt mondta, egyetlen állami pluszforint sincs a Human-Jövő 2000 Nonprofit Kft. bölcsődéinek és óvodájának nyújtott fenntartói hozzájárulás mögött - ugyanakkor mind az óvoda, mind a minisztérium kijelentette: az intézménynek semmi köze nincs a luxushoz. Az ügyről részletesebben itt olvashatsz.

Milliókat kereső képviselőink - Havi 1,5-1,9 millió forint

Nézegess képeket!

Elolvasom

Orbán: azért Simicska nyer, mert magyar

Elsősorban az LMP volt az, aki újra és újra elővette az oligarcha kérdését, és magyarázatot követelt arra, miért az Orbán Viktor egykori kollégiumi szobatársa, Simicska Lajos által vezetett Közgép az, amely az összes pályázati kiírást elnyeri, még akkor is, ha esetleg mások kedvezőbb árajánlatot tennének.

Bár Orbán Viktor sokáig nem volt hajlandó kimondani a parlamentben Simicska nevét, az év közepére már nem lehetett tovább takargatni a kérdést, így Orbán a tagadás helyett a védekezés útjára lépett, és a neki szegezett kérdésre durcásan azt felelte: ön külföldi cégek érdekeit képviseli!

Magyarázata szerint ugyanis Simicska Lajos azért nyeri el sorra a milliós munkákat, mert magyar, és így a például útfelújításokra fordított pénzek a magyar gazdaságba forognak vissza - igaz, azt nem tudni, miért éppen ez az egyetlen magyar cég az, aki uralhatja a haza gazdaságot. Orbán magyarázata ezzel be is került 2012. legkínosabbjai közé.

Schmitt: mások voltak a követelmények

Amikor januárban kirobbant Schmitt Pál plágiumbotránya, a köztársasági elnök egy héten keresztül hallgatott, de az sem volt jobb, amikor végül úgy döntött, elkezdi megmagyarázni a bizonyítványát - első nyilvános reakciójával ugyanis csak még inkább belegabalyodott a plágiumvád hálójába.

Ellentmondásba került például magával a Köztársasági Elnöki Hivatallal is, amely úgy nyilatkozott, Schmitt és a bolgár szerző, Nikolaj Georgiev, akinek a könyvével szóról szóra megegyezik Schmitt doktorijának nagy része, közösen dolgoztak, Schmitt azonban a Kossuth Rádiónak azt mondta, csak ismerte a szerzőt, de nem közösen készítették a tanulmányt, pusztán Georgiev könyvét használta föl.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Az akkori köztársasági elnök úgy védekezett, hogy doktori munkája megfelel az akkori követelményeknek - a doktori disszertációk esetében azonban természetesen mindenkor követelmény volt az önálló munka. Az érvelést a Testnevelési Főiskola sem fogadta el, és végül megfosztották Schmitt Pált tudományos fokozatától.

Ezt is szeretjük