Elkallódott kalapácsát kereste, de rengeteg aranyat talált: ősi kincset fedezett fel a gyanútlan férfi

A szerencsés nem az egyetlen, aki véletlenül lelt értékes kincsre.

Kincstalálás véletlenül
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sok olyan film készült már, melyben a szereplők több száz éves kincsre leltek, ám tudjuk, a legjobb forgatókönyveket mégis az élet írja.

Nem egy olyan eset fordult elő az elmúlt évtizedek során, amikor történelmi jelentőségű kincsek, milliárdokat érő érmék kerültek elő a föld vagy a tenger alól, olykor teljesen véletlenül.

8 elképesztő történet

Valakit kalapácskeresés közben ért a szerencse, más kutyasétáltatás közben gazdagodott meg mindörökre: szerencsések hihetetlen történetei következnek.

A hoxnei Eric Lawes minden idők legnagyobb római kincsére lelt, melyet valaha Angliában találtak. Elkallódott kalapácsa keresésére indult a fémdetektorával, de sípolása a történelmi értéket jelezte.
Némi ásás után több mint 15 ezer aranyérme, ezüstkanalak tucatjai, valamint 200 aranytárgy került elő a föld alól. A szerencsés Lawest szép summával illette a brit kormány, és múzeum gondjaira bízták a leleteket.
Az angolszász történelmet is újraírhatja - mondták az arisztokratasírban talált kincsről, melyre egy gyanútlan diák - azóta archeológus - bukkant Norfolkban. Az ékszerek mellett egy aranykereszt is előkerült, mely a kereszténység jelenlétének egyik legkorábbi tárgyi emléke. Thomas Luckingot egy olyan területen érte a szerencse, melyen régészek generációinak figyelme siklott át korábban a rossz minőségű talaj miatt.
Mike Smale fémdetektoros klubbal érkezett a birdporti farmra, ahol ritka szerencsével 600 darab római érmére lelt. A 2000 éves érmék egy részét Antonius és Kleopátra idején verhették. A lelet múzeumhoz került, Sale és a farm tulajdonosa pedig osztoztak az érte járó pénzen.
Egy kaliforniai pár kutyasétáltatás közben gazdagodott meg váratlanul: birtokukon találtak 1400 darab, a 19. század közepéről származó aranyérmét. Az érméket 8 elásott fémdoboz rejtette, és több mint 3 milliárd forintot érnek.
A derbyshire-i kincskereső, Garreth Milward egy több mint 1 milliót érő, 500 éves aranypénzt talált, miközben fémdetektorával pásztázott egy helyi területet. A pénzzel feltételezhetően tengeri szállítás során fizettek a Tudor-korban. A lelet, mely gazdaggá tette a férfit, múzeumhoz került.
Caeserea kincseként emlegetik azt a 2000 darab, mintegy 1000 éves izraeli aranypénzt, melyet minden idők legnagyobb érmeleleteként tartanak számon. Búvárok hozták őket felszínre. Az elsőt látván azt gondolták, játékérme, ám valószínűleg egy hatalmas kereskedőhajóról származó érmékről van szó, avagy a települést védő egykori katonák zsoldja is lehetett.
Mesés kincsre lelt Mel Fisher, aki egy 1600-as évekbeli, elsüllyedt spanyol hajó kincsét találta meg Key West partjaitól 160 km-re. Több mint 16 milliárdot kóstált a teljes kincs azon része, melyet felhozott - sokak szerint ugyanis maradt még odalent belőle.

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük