Mintha a hegy oldalára ragasztották volna: a kínai Függőkolostort lehetetlen magasságban építették

A kínai Függőkolostort különleges helyre építették.

Kínai függőkolostor
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mivel a béke és a csend kulcsfontosságú az aszketikus életet élő szerzetesek számára, a különböző kolostorok sok esetben olyan  helyeken épültek meg, melyek mindentől, de különösen a nagyvárosi zajtól távol esnek.

A legzavartalanabb szerzetesi létet a nehezen elérhető vidékek biztosítják, így nem véletlen, hogy sok kolostort meredek hegyoldalakra, hegycsúcsokra építettek. Ezek a különleges helyek évszázadokkal, sőt évezredekkel ezelőtt épültek, így nemcsak vallási, de építészeti és archeológiai különlegességnek is számítanak.

A kínai Függőkolostor

Az egyik ilyen elszigetelt kolostor a kínai Függőkolostor, amelyet a Heng-hegy oldalára építettek több mint 1500 éve. A Shanxi tartományban található templom Kínában az egyetlen, amely ötvözi három hagyományos vallás, a buddhizmus, a taoizmus és a konfucianizmus elemeit. A következőkben erről és további, hasonlóan elszigetelt, sziklákra épített kolostorokról mutatunk képeket.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük