Felháborító! Egy parlamenti képviselő bármit megtehet?
Más munkahelyen nincs szunyóka.
Az Országgyűlés alakuló ülése kapcsán újra a figyelem középpontjába kerültek azok a kiváltságok, amelyek a parlamenti képviselőséggel együtt járnak. Ilyenkor az átlag munkavállalónak akaratlanul is eszébe jut összemérni saját jogait és kötelezettségeit, illetve a honanyák és honatyák kiváltságos helyzetét.
A legszembetűnőbb különbség egyből a mentelmi jog. Tény, hogy ez az intézmény valóban a törvény előtti egyenlőség elve alól menti fel a vele rendelkező személyt, mégis okkal találták ki. Legfontosabb feladata az, hogy ne lehessen a választott képviselőt mondvacsinált okokkal feltartani, véleményének hangoztatásáért felelősségre vonni. Más kérdés, hogy általában akkor hallunk e kifejezésről, ha egy képviselő visszaél a mentelmi jog intézményével.
Lakhatás, útiköltség
Az anyagi különbségek mellett aligha mehetünk el szó nélkül. Vajon egy átlag halandó mikor kerül olyan munkáltatóhoz, aki olyan nagyvonalúan bánik a juttatásokkal, mint a Tisztelt Ház? Néhány hazai multi tudja csak azt vállalni, hogy a másik településről bejáró dolgozójának állja az útiköltségét, de az még ritkább, hogy annak, aki nem szereti róni a kietlen vidéket naponta kétszer, lakhatást biztosítson a cég. Nos, ez a juttatás nem csak a parlamenti "felsővezetőknek", de a plénum minden tagjának jár, csak vidéki lakcímmel kell rendelkeznie.
Lazítás, szeszes italok
Ki ne szeretne egy fárasztó nap után leülni, és meginni egy jó hideg sört vagy egy selymes vörösbort? Nos, a képviselőinknek a munkaidő végéig sem kell várniuk. Ha egy kis lazításra vagy éppen a kihívások által megkövetelt pörgésre vágynak, csak kimennek a parlamenti büfébe, ahol kedvükre válogathatnak a szeszes italok között. A képviselőket csak ránézésre szűrik a bejáratnál, így az, aki nem rákjárásban érkezik, akárhány konyak után is dönthet sorsunk felől.
Mindent szabad?
A reggeli ébredés, a téli hajnalok depresszív hatása egész napunkra rányomja a bélyegét. Ha pedig jó idő van, akkor azt sajnálja az ember, miért nem inkább piknikezik a napsütésben. De jó is volna, ha mi határozhatnánk meg, mikor kelljen dolgozni! Nos, egy parlamenti képviselőnek ez nem csak álom, a Ház maga határozza meg, mikor és milyen gyakorisággal üljön össze.
Ha pedig a várt időnél kellemesebb odakint, a képviselő elmehet horgászni munka helyett, legfeljebb saját frakciója dorgálja meg, esetleg egy kis pénzbüntetésre, bércsökkentésre számíthat, a kirúgás azonban kizárt. Extrém esetekben zárható ki meghatározott időre a képviselő, de ez főként csak fizikai erőszak alkalmazásakor vethető be.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Most, hogy e cikk írásakor erőt vett rajtam a délutáni levertség, irigykedve gondolok az ülésteremben békésen szundikáló képviselőkre, akik emiatt biztosan nem ütik meg a bokájukat. Persze az embert a kötelességtudat is ébren tartja, ezért teszi a dolgát, ám a Házban egyeseket még a pásztázó kamera sem zavar a sziesztában.
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt.
OLVASD EL EZT IS!
- fizetés
- mszp
533 millió forintot tehetnek zsebre a képviselők
- fidesz
- országgyűlés