Káprázatos égi jelenségben lehet részed kedden este: ilyen legközelebb 15 év múlva lesz

Kedvező időjárás esetén nem mindennapi élményben lesz része az eget kémlelőknek!

Kedd esti bolygóegyüttállás
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha az időjárás ezt megengedi, kedden kora este a Naprendszer összes bolygója látható lesz az égen.

Kedd esti bolygóegyüttállás

A Svábhegyi Csillagvizsgáló összefoglalója szerint egyszerre lesz látható a Merkúr, a Vénusz, a Mars, a Jupiter, a Szaturnusz, az Uránusz és a Neptunusz kedd este. 

Az Uránusz és a Neptunusz kivételével az összes bolygó szabad szemmel is látható lesz, így akinek nincs távcsöve, annak is érdemes lesz felnéznie az égboltra nem sokkal este 6 óra után. 

 – A bolygók, bár igen nagy égterületet fednek le, könnyedén felismerhetőek kimagasló fényességük mellett arról is, hogy nagyjából egy vonalban látszanak. Ez a vonal az ekliptika síkját jelöli ki, vagyis azt a síkot, amelyen a bolygók a Nap körül keringenek, fogalmaz a portál.

Az esemény azért is jelentős, mert a BBC cikke szerint legközelebb ilyen együttállás csak 2040-ben lesz.

Nem hittek a szemüknek a szupermarket dolgozói, amikor benéztek a banánok alá: ez a döbbenetes látvány fogadta őket

Megfagyott a vér a dolgozók ereiben, amikor meglátták a banánok közt rejtőzködő lényt.

Elolvasom

Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük