A kannibál törzs területére tévedt a férfi, nyoma veszett: kamerások eredtek utána, hátborzongató felvételt készítettek

Különös felvételt készítettek kamerások a dzsungel mélyén élő kannibál törzsről.

Kannibálokról dokumentumfilm
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Michael Rockefeller, az egyik legbefolyásosabb amerikai család sarja, 1961-ben tűnt el rejtélyes körülmények között egy kutatóút során Nyugat-Pápua térségében. Az akkor 23 éves férfi épp az asmat törzs területére tartott, hogy kapcsolatot teremtsen a helyi lakosokkal, amikor nyoma veszett. Kísérője, René Wassing megmenekült, de Michaelről azóta sem hallott senki. Az eltűnés körüli legendák és teóriák tovább növelték az érdeklődést a távoli, veszélyes vidék iránt, ahol a kannibalizmusról ismert törzs él.

Kannibál törzsről készült dokumentumfilm

Egy bátor dokumentumfilmes stáb vállalkozott arra, hogy ugyanezt az utat járja végig, és betekintést nyújtson a világtól elzárt asmat törzs életébe. A felvételek, amelyeket a „Slice” csapat készített, 2022-ben váltak elérhetővé, és bár bepillantást engednek az asmat kultúrájába, még több kérdést vetnek fel azzal kapcsolatban, mi történhetett Michael Rockefellerrel.

A filmkészítők tisztában voltak a veszélyekkel, és elismerték, hogy a terület nem egy barátságos turistacélpont. A törzset évszázadokon át kannibalizmussal és fejvadászattal hozták összefüggésbe, így a látogatásuk kockázatokkal járt. Céljuk az volt, hogy megörökítsék az érintetlen kultúrát és jobban megértsék az asmat emberek életét, akik egyedülálló területükön, a külvilágtól elszigetelten élnek. A dogon törzs úgy tartja, hogy egy másik bolygóról érkeztek, róluk itt olvashatsz többet.

A törzs tagjai közösségben dolgoznak túlélésük érdekében. Az asmat emberek nagy családi házakban élnek, és a napi élelemszerzés mindennapos feladat. A nők a halászatért felelnek, míg a férfiak védelmezik a közösséget és őrzik a területet. Bár a törzset már nem fenyegetik külső támadások, a hagyományos szereposztás megmaradt: a férfiak a harcosok, míg a nők gondoskodnak az élelemről.

A dokumentumfilm készítői szerint az asmat emberek életmódja, bár eltér a nyugati világtól, hatalmas erőt és szorgalmat igényel. Hűek maradtak a vadászó-gyűjtögető életformához, és a modern világ hatásaitól nagyrészt függetlenül élnek. Rufinus, egy törzs tagja, elmesélte, hogy bár az életük sokban változott az évek során, még mindig nagy hangsúlyt fektetnek a hagyományokra. A fiatal férfiak például külön élnek, amíg meg nem házasodnak, amikor is beköltöznek feleségük családjához. Ennél a törzsnél a heges arc a szépségideál - katt ide!

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Egyes hagyományok, mint például a fejvadászat, már kiveszőben vannak. Ez egykor a férfiak felnőtté válásának rítusa volt. A halál és a betegségek korábban sok esetben valamilyen támadásból származtak, amelyet a fejvadászok állítottak helyre az ellenséges fejek levágásával.

A Rockefeller eltűnéséről szóló elméletek között az a legelterjedtebb, hogy az asmat törzs elfogta és kannibalizmus áldozata lett. Bár a dokumentumfilm nem ad egyértelmű választ arra, mi történt valójában, az biztos, hogy a törzs megőrizte kultúráját és területét a külső befolyástól, és máig rejtély övezi a távoli vidék titkait.

Az ország, ahol a kannibalizmus a még mindig létezik: ilyen az élet Pápua dzsungelének mélyén

A kannibalizmus egyáltalán nem a régmúlt bizarr szokása.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük