Így kerülhetne börtönbe Gyurcsány
Szijjártó álma csak álom marad?
Nehéz lesz bizonyítani, hogy szándékosan okozott kárt az országnak döntéseivel.
Fedezd fel a gőzállomást, mellyel a vasalás gyorsabb, mint valaha! (x)
Pihenj meg, és vegyél lendületet a céljaidhoz egy hibátlan kávé felett! (x)
Utazás Kiállítás - Aktív hétvége van. Kezdd itt a nyaralás tervezését! (x)

Házi arcszérum esszenciális olajokkal: késlelteti a bőröregedést, és feszesíti a kontúrokat »
Magyar tervezők Milánóban: 8 márka óriási lehetőséget kapott »
Nadrágkosztüm, nemcsak különleges alkalmakra: ilyen nőies lehetsz benne tavasszal »
retikül.hu
A te BMI-d:
Alultápláltságot jelent. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy feltárd az okokat!
A testsúlyod ideális, törekedj a mostani alkatod megőrzésére.
Fokozottan vagy kitéve az infarktusnak és más betegségeknek. Csökkentened kell a testsúlyodat!
Veszélyeztetett kategóriába tartozol, mielőbb fogyókúrába kell kezdened!
Az egészséged közvetlen veszélyben van. Azonnal orvos által felügyelt diétába kell kezdened!
Szijjártó Péter néhány napja jelentette be, megvizsgálják annak lehetőségét, hogy a jelenlegi büntető törvénykönyv tartalmaz-e olyan tényállásokat, melyek alapján büntetőjogilag felelősségre lehet vonni a volt miniszterelnököket az államadósság növekedéséért.
Navracsics Tibor ezt követően kijelentette, a btk.-ban szerepelnek a kérdéses tényállások, ilyen lehet például a nem valós adatszolgáltatás, a közpénzekkel való hűtlen, illetve hanyag kezelés.
Hack Péter büntetőjogász lapunknak elmondta, ha a btk. jelenlegi tényállásai alapján szeretnék megbüntetni a 2002-2010 között regnáló miniszterelnököket az államadósság növekedése miatt, akkor azt kellene bizonyítaniuk, hogy az országvezetők döntéseikkel szándékosan akartak ártani az országnak, vagy látták, hogy mik lesznek a következmények, de könnyelműen bíztak azok elmaradásában.
Hack Péter elmondta, azt, hogy a miniszterelnökök direkt az ország kárára hozták meg azokat a bizonyos döntéseket, nehéz lesz bizonyítani. Hack Medgyessy Péter példáját hozta fel, aki duplájára emelte az egészségügyi dolgozók és a tanárok bérét.
Mint a büntetőjogász fogalmazott, a volt kormányfő ezt a lépést azért tette meg, mert bízott abban, hogy a közelgő európai uniós csatlakozás felpörgeti majd a gazdaságot, ami semlegesíti a béremelés okán kialakult hiányt.
Medgyessy tévedett, de ez nem jelenti azt, hogy szándékosan kárt akart okozni az országnak.
Egy másik lehetőség a volt miniszterelnökök jogi felelősségre vonására, ha azt bizonyítják, hogy a döntéseket azért hozták meg, hogy saját személyes vagyonukat növeljék. Ezt viszont szintén részletekbe menően bizonyítani kell.
Az pedig további kérdéseket vet fel, hogy - szintén a Medgyessy-példánál maradva -, az említett intézkedéseket a Fidesz is megszavazta, azaz, akkor még a párt is támogatta az államadósság növelését okozó béremelést.