Mit csinál ez a férfi az 1943-as fotón? Hatalmas vitát váltott ki az interneten
Újabb időutazós fotó indított vitát a közösségi oldalakon.
Rendre felbukkannak az interneten olyan fotók a múltból, amelyeket jobban megnézve a felhasználók találni vélnek valamilyen bizonyítékot az időutazásra. Ez történt egy 1943-as fényképpel is, amelyen az egyik rajta szereplő férfi tevékenységét kérdőjelezik meg: úgy gondolják, hogy az illető éppen egy okostelefont tart a kezében.
A fotó elterjedt a közösségi médiában, és vegyes reakciókat váltott ki, voltak, akik szerint csak olyasvalakiről lehet szó, aki a jövőből jött, míg mások egyértelműnek tartják, hogy a férfi nem kütyüzik a képen. Sőt még azt is megfejtették, hogy valójában mit csinálhatott épp, amikor megörökítették.
Újabb időutazós fotó terjedt el
Még 1943-ban készült az a kép, ami a közösségi médiában „chatelő időutazó” címmel terjedt el. A fotós Cornwall tengerpartján kapta le a lazító tömeget, akik egy kis kikapcsolódást kerestek a második világháború idején. Semmi nem volt beállítva, tökéletes pillanatképről van szó, amin mindenki az aktuális foglalatossága közben látható. Az internetezők ezeket elemezve találtak valakit, aki szerintük csak a jövőből jöhetett.
A barna zakót és szürke nadrágot viselő férfi az összeesküvéselmélet-hívők szerint ugyanis épp egy telefont nyomkod, és úgy vélik, hogy épp sms-t írt, vagy chatelt valakivel. Olyan apróságokat nem fejtettek ki, hogy vajon honnan volt térerő vagy internetelérés a készüléken. A szkeptikus kommentelők erre természetesen felhívták a figyelmet, és arra is magyarázatot találtak, miért tartja úgy a kezét a férfi, ahogy.
Anyámtól a modellekig - Mit tudtam meg a nőkről életem első 50 évében?
Kajdi Csaba influenszer, saját élményeiből és tapasztalataiból kiindulva osztja meg gondolatait a női szerepek alakulásáról, az anyai minták hatásáról és arról, hogy hogyan határoznak meg minket. A Femina Klub januári előadásán körbejárjuk, hogyan befolyásolják a női szépségideálok és elvárások a nők önképét és döntéseit. Milyen női minták segítik vagy éppen gátolják az önmegvalósítást?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A hozzászólók egy része úgy gondolja, hogy az illető feltehetően cigarettát sodort magának, ebben pedig semmi nincs, ami időutazásra engedne következtetni, hiszen ez már akkoriban is elterjedt tevékenység volt. Akiknek ez sem volt elég, azok a férfi ruhájáról kezdtek vitatkozni, mert bár a kép több szereplője is félmeztelenre vetkőzve napozik, mások lenge öltözetet viselnek, addig a férfi zakója és nadrágja elég melegnek tűnik. Szerintük ez is arról árulkodik, hogy egy más korból és más évszakból csöppenhetett ide.
A kommentek nagy része egy idő után azért a legtöbb helyen már inkább arról szólt, hogy semmi furcsa nincs a fotón, és akik időutazást vélnek felfedezni, azok belemagyaráznak valamit a helyzetbe, ami nincs. Korábbi cikkünkben már bemutattunk egy hasonló történetet, csak ott nem telefont, hanem tabletet láttak az emberek egy gyerek kezében, szintén egy 1940-es években készült fotón – erről ide kattintva olvashatsz bővebben.
Óriási kamu terjed a közösségi oldalakon: ordít róla, hogy átverés, mégis sokan elhiszik
Lila alma tartja lázban az embereket a Facebookon és az Instagramon.
ElolvasomA kiemelt kép illusztráció. Forrás: Getty Images.