Videón, ahogy megpróbálja kilökni a bálna a vízből a biológust: egészen elképesztő oka volt erre

Nagyon meglepődött a biológus, amikor kiderült számára, hogy miért viselkedik vele ilyen furcsán ez a bálna.

A hosszúszárnyú bálna megvédte az embert
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy hosszúszárnyú bálna egyenesen egy tengerbiológushoz úszott, és nem tágított mellőle. Nan Hauser már több mint harminc éve foglalkozik bálnákkal, és teljes mellbedobással küzd a védelmükért, de ilyen viselkedést még sosem tapasztalt. 

Megpróbált elúszni tőle, de a bálna minduntalan vissza-visszatért a nőhöz - valamiről tudott már ekkor, amiről a biológusnak fogalma sem volt. 

A hosszúszárnyú bálna megvédte az embert

- Egyenesen a szemembe nézett, és nem értettem, hogy mi folyik itt - mondta Nan Hauser az alább látható videóban. A bálna elkezdte lökdösni őt ki a vízből, és annak ellenére, hogy érezte a veterán tengerbiológus, hogy valójában nem bántani akarja, nagyon megrémisztette, ahogy a hatalmas tengeri állat a melluszonya alá fogta, és magával vitte.

- Nem hagyott egyedül! Nem hagyta abba! Nagyon megijedtem. Mármint ki ne ijedne meg attól, hogy fel-le gurul a vízben egy bálna hátán, arcán? Csak arra tudtam gondolni, hogy "vigyenek ki innen" - hallatszik a videóban. 

A bálna végül a hátán egyenesen a víz felszínre vitte a nőt, ahol már segítséget tudott kérni a csónakban várakozó kutatótársaitól. Nagyjából 10 másodpercig tartózkodott Nan Hauser a bálna a hátán, amikor észrevette, hogy egy hatalmas tigriscápa ólálkodik a közelben. Ekkor döbbent rá, hogy valójában a nagy testű vízi emlős megmentette az életét. 

- Rájöttem, hogy védett engem. Eljuttatott a csónakig, és megbizonyosodott arról, hogy minden rendben van - mondta. Amikor végre ki tudott mászni a vízből, elkezdett nevetni, a bálna pedig mintegy búcsúzásul fújt egyet a levegőbe, mielőtt alámerült volna.

A "bálnaboszorkányként" is emlegetett tengerbiológus ilyet még sosem élt át. Valójában egyáltalán nem ritka a hosszúszárnyú bálnák ezen viselkedése, már megannyi dokumentáció készült arról, hogy fókákat rejtegetnek gyilkosbálnák elől - hasonlóképpen, mint ahogy történt a nővel is.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az altruisztikus állatok ténylegesen gyakran más fajok védelmezése érdekében cselekednek még akkor is, hogyha ezzel a saját életüket teszik kockára. Azonban a 2017-ben, a Csendes-óceán déli részén fekvő Cook-szigetek környékén történt eset világított rá arra, hogy bizony akár még az embereket is megvédhetik. 

Olvass tovább: 6 víz alatti fotó anyabálnákról és a borjaikról

Ritka képeket sikerült kattintaniuk a fotósoknak a bálnák különleges világáról.

6 víz alatti fotó anyabálnákról és a borjaikról: lélegzetelállítóan néznek ki ezek a csodás állatok

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük