Különös, 3000 éves perui leletek: nemcsak a hosszú koponya tűnt fel a kutatóknak

Különös dolgokra derítettek fényt a leleteket vizsgáló régészek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Különös dolgokra derítettek fényt a leleteket vizsgáló régészek.

Paracas-ban, Peru déli partján Julio Tello régész 1928-ban fantasztikus felfedezést tett: egy temetkezési helyre bukkant, melyet feltárva rálelt a világ eddig ismert leghosszabb méretű emberi koponyáira.

Emberiek, mégis nagyon másak, mint egy átlagos emberi koponya. Nemcsak a formájuk az azonban, amiben eltérőek: a vizsgált koponyákról két olyan dolog is kiderült az eltelt évtizedek során, amit a mai napig nem tudnak hova tenni a kutatók.

A hosszú koponyák titkai

Tello több mint háromszáz hosszított koponyát talált, melyek között akadtak háromezer évesek is. A következő képek kíséretében a legnagyobb meglepetést jelentő két felfedezésről és egyéb érdekességekről olvashatsz ezek kapcsán.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük