Felnézett az orvosnál a poszterre, és nem hitt a szemének: saját magát látta viszont

Elvileg mindenkinek létezik a világban egy hasonmása, ezek az emberek meg is találták a sajátjukat.

Hasonmások váratlan helyen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Furcsa belegondolni, hogy talán a világ másik felén, de lehet, hogy csak az ország egy másik városában él egy olyan ember, aki szinte megszólalásig hasonlít ránk, és semmilyen rokoni kapcsolatról nem lehet beszélni.

Erre a jelenségre az angol nyelvben külön kifejezés is van, a német eredetű doppelgänger szót használják azokra az emberekre, akiknek, bár biológiailag semmi közük egymáshoz, mégis sokszor akár ikrek vagy testvérek is lehetnének, annyira hasonló az arcuk és a testfelépítésük.

Nem várt helyen találtak rá a hasonmásukra

Bár valóban van igazságalapja a jelenségnek, mégis elég kevés rá az esély, hogy a több mint 7 milliárd ember közül a világban valaki belefusson vagy rátaláljon a saját hasonmására. Természetesen nem lehetetlen, amit az alábbi példák is bizonyítanak, hiszen ezek az emberek a legváratlanabb helyeket bukkantak rá valakire, aki szinte megszólalásig hasonlít rájuk.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Borítókép forrása: Getty Images Hungary, képek: Boredpanda)

Ezt is szeretjük