A Google böngészőjének tűnik, de veszélyes csapda! Lenullázhatja a bankszámlád, ha rossz helyre kattintasz

Különösen aljas módszerrel dolgozik ez az új vírus!

Google Chrome-vírus
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy új, banki adatokra vadászó androidos kártévő terjed az interneten, amelyet a ThreatFabric biztonsági szakértői fedeztek fel. A Crocodilus nevű kártevő fejlett és veszélyes módszereket alkalmaz.

Google Chrome-vírus

Hasonlóan más banki trójai rosszindulatú programokhoz, ezt is úgy tervezték, hogy megkönnyítse az irányítás átvételét az eszköz felett, és végül csalárd tranzakciókat lehessen végrehajtani. A forráskódja elemzése alapján a szakemberek úgy vélik, török eredetű lehet, fogalmaz a HVG a The Hacker News cikke alapján.

A telepítés után a fertőzött program, ami Chrome-böngészőnek álcázza magát, engedélyt kér több kisegítő lehetőséghez, ezt követően pedig kapcsolatot létesít egy távoli szerverrel, ahonnan további utasításokat kap.

A fertőzött program megkapja a célpontként szolgáló alkalmazások listáját, és a csalárd HTML-felületeket is, amelyek valósnak látszó, de hamis bejelentkezési képernyőket jelenítenek meg. A naiv felhasználó azt hiheti, hogy a netbankjába lép be, ám valójában csak egy ahhoz kísértetiesen hasonlító felületre, amelyet a csalók készítettek  így az általa beírt bejelentkezési adatok is náluk landolnak. Vannak ezenkívül sürgető üzenetek is, melyek azzal fenyegetnek, hogy ha nem lép be a felhasználó, elveszítheti a hozzáférését.

google chrome csalás
Fotó: Everyday better to do everything / Getty Images Hungary

Miután megszerezték az adatokat, a csalók hozzáférhetnek a netbankokhoz, vagy a kriprovaluta-pénztárcákhoz, melyekről pénzt emelhetnek le. A kártékony program a ThreatFabric szakértői szerint folyamatosan fut a háttérben, figyeli az elindított alkalmazásokat, és ezek alapján jeleníti meg a hamis bejelentkezési felületeket. A kisegítő lehetőségek révén még a képernyő tartalmát is láthatják, így még a kétlépcsős azonosítást is ki tudják játszani.

A kártékony tevékenység ráadásul annyira észrevétlen tud maradni, hogy a gyanútlan felhasználó semmit sem észlel belőle. 

A legjobb védekezés a cikk szerint a megelőzés: soha ne telepíts ismeretlen forrásból származó applikációkat a mobilodra, csak a Play Áruházból  és ott is csak megbízható fejlesztőtől.

Szakembernek adják ki magukat a csalók! Nagyon vigyázz, ha ilyennel állítanak be hozzád

Csalók járják az ország utcáit!

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük