Fűtés nélkül maradt egy magyar városrész: 500 háztartás fagyoskodik
Valószínűleg délutánig még nem fog helyreállni a helyzet.
Hétfőn műszaki hiba miatt több mint 500 háztartás maradt fűtés és melegvíz nélkül, és ez a kellemetlen helyzet több mint 16 ezer embert érintett.
A távhőrendszer meghibásodása után a Barcika Szolg Kft. munkatársai egész éjszaka dolgoztak a javításon, de a rendszer nagy mennyiségű vízveszteséget szenvedett, ezért a fűtés visszaindítása sokkal lassabban halad, mint tervezték.
Fűtés nélkül maradt egy magyar város
Szitka Péter polgármester keddi tájékoztatásában azt írta, hogy a távhő-vezetékhálózat feltöltése lassabban zajlik, így a fűtés újraindulását délelőttre várják, és a radiátorok csak kora délutánra melegedhetnek fel. Ez azt jelenti, hogy sok családnak még órákig hidegben kell maradnia, miközben a fűtés nélküli napok feszültséget és bizonytalanságot hoznak a mindennapokba.
A polgármester arról is beszélt, hogy a Csokonai utca 2–28., a Mikszáth utca 1–17. és a Székhelyóvoda környékén lévő szakaszt külön is ki kellett zárni a rendszerből. Ezeken a helyeken a helyreállítás csak akkor kezdődhet meg, ha a teljes városi fűtési rendszer újraindult.
Cserépkályha robbant fel a családi házban – A katasztrófavédelem erre figyelmeztet
A cserépkályhával való fűtés veszélyes is lehet.
ElolvasomFotók: Getty Images Hungary















