Fűtés nélkül maradt egy magyar városrész: 500 háztartás fagyoskodik

Valószínűleg délutánig még nem fog helyreállni a helyzet.

Fűtés nélkül maradt egy magyar városrész
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Hétfőn műszaki hiba miatt több mint 500 háztartás maradt fűtés és melegvíz nélkül, és ez a kellemetlen helyzet több mint 16 ezer embert érintett.

A távhőrendszer meghibásodása után a Barcika Szolg Kft. munkatársai egész éjszaka dolgoztak a javításon, de a rendszer nagy mennyiségű vízveszteséget szenvedett, ezért a fűtés visszaindítása sokkal lassabban halad, mint tervezték.

Fűtés nélkül maradt egy magyar város

Szitka Péter polgármester keddi tájékoztatásában azt írta, hogy a távhő-vezetékhálózat feltöltése lassabban zajlik, így a fűtés újraindulását délelőttre várják, és a radiátorok csak kora délutánra melegedhetnek fel. Ez azt jelenti, hogy sok családnak még órákig hidegben kell maradnia, miközben a fűtés nélküli napok feszültséget és bizonytalanságot hoznak a mindennapokba.

A polgármester arról is beszélt, hogy a Csokonai utca 2–28., a Mikszáth utca 1–17. és a Székhelyóvoda környékén lévő szakaszt külön is ki kellett zárni a rendszerből. Ezeken a helyeken a helyreállítás csak akkor kezdődhet meg, ha a teljes városi fűtési rendszer újraindult.

Cserépkályha robbant fel a családi házban – A katasztrófavédelem erre figyelmeztet

A cserépkályhával való fűtés veszélyes is lehet.

Elolvasom

Fotók: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük