Egy tárgy, amit mindennap használsz, pedig megbetegít
Egy fontos érzékszerved kerülhet veszélybe.
A fülhallgató hasznos kis eszköz, hiszen nézhetsz vele filmet, vagy hallgathatod a zenét anélkül, hogy bárki mást is bevonnál a tevékenységbe.
Van azonban egy nagy hátránya is, mégpedig az, hogy káros lehet az egészségedre. Elmondjuk, miért kell vele vigyáznod, és miként használhatod biztonságosabban!
Halláskárosodást okozhat
Kutatások szerint ötből egy tinédzser halláskárosodástól szenved, és ha valakinek sérült ez az érzéke, akkor a folyamat már nem fordítható vissza.
A probléma kétféleképpen is bekövetkezhet: egyrészt hirtelen hanghatás is érheti a fület - például robbanás vagy lövések -, de a folyamatos zaj, így akár a halk, de állandó zenehallgatás is káros lehet.
Mitől romlik a hallás?
Sokan úgy használják a fülhallgatót, hogy a végeit egészen belülre dugják be, így azok túlságosan is közel kerülhetnek a belső fülhöz. Minél hangosabban szól a zene, annál nagyobb a veszélye, hogy károsodik a hallásod, 85 decibel felett már számolhatsz a problémával.
6 komoly betegség, ami rád is veszélyt jelent! Nyáron kapják el a legtöbben
Nézegess képeket!
ElolvasomAzonban az sem mindegy, hogy a füled mennyi ideig van a hanghatásnak kitéve: ha például sokáig hallgatsz valamit közepes hangerőn, az ugyanolyan következménnyel járhat, mint ha hangosabban tennéd, de kevesebb ideig.
Így használd, hogy ne legyen baj
Azok a fejhallgatók, amelyek párnás fültokkal rendelkeznek, kisebb eséllyel okozhatnak bajt, hiszen ezek a fül formájához illeszkednek, így nem veszélyeztetik a hallójáratot. Kaphatóak olyanok is, amelyek védik a hallást azzal, hogy csillapítják a zajt, vagyis nem engedik a káros szint fölé. A füldugós verzió is lehet jó, ha megfelelően illeszkedik, mert így kiszűri a külvilág felől érkező hangokat. De létezik egy 60/60 szabály is: hallgasd a zenét 60% hangerőn, és legfeljebb 60 percig naponta, ezt a saját érdekedben érdemes betartanod.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- cigaretta
- dohányzás
Milyen cigit szívsz? Nem fogsz örülni, ha te is ezt veszed!
- cigaretta
- dohányzás