Egy tárgy, amit mindennap használsz, pedig megbetegít

Mit tegyél?

Egy fontos érzékszerved kerülhet veszélybe.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fülhallgató hasznos kis eszköz, hiszen nézhetsz vele filmet, vagy hallgathatod a zenét anélkül, hogy bárki mást is bevonnál a tevékenységbe.

Van azonban egy nagy hátránya is, mégpedig az, hogy káros lehet az egészségedre. Elmondjuk, miért kell vele vigyáznod, és miként használhatod biztonságosabban!

Halláskárosodást okozhat

Kutatások szerint ötből egy tinédzser halláskárosodástól szenved, és ha valakinek sérült ez az érzéke, akkor a folyamat már nem fordítható vissza.

A probléma kétféleképpen is bekövetkezhet: egyrészt hirtelen hanghatás is érheti a fület - például robbanás vagy lövések -, de a folyamatos zaj, így akár a halk, de állandó zenehallgatás is káros lehet.

Mitől romlik a hallás?

Sokan úgy használják a fülhallgatót, hogy a végeit egészen belülre dugják be, így azok túlságosan is közel kerülhetnek a belső fülhöz. Minél hangosabban szól a zene, annál nagyobb a veszélye, hogy károsodik a hallásod, 85 decibel felett már számolhatsz a problémával.

6 komoly betegség, ami rád is veszélyt jelent! Nyáron kapják el a legtöbben

Nézegess képeket!

Elolvasom

Azonban az sem mindegy, hogy a füled mennyi ideig van a hanghatásnak kitéve: ha például sokáig hallgatsz valamit közepes hangerőn, az ugyanolyan következménnyel járhat, mint ha hangosabban tennéd, de kevesebb ideig.

Eme veszélyek mellett a fülhallgatókon megtelepedő kórokozók, baktériumok is veszélyt jelentenek a hallószerv egészségére, ezért nem árt legalább hetente alaposan megtisztítanod a kütyüt alkoholos vattával!

Így használd, hogy ne legyen baj

Azok a fejhallgatók, amelyek párnás fültokkal rendelkeznek, kisebb eséllyel okozhatnak bajt, hiszen ezek a fül formájához illeszkednek, így nem veszélyeztetik a hallójáratot. Kaphatóak olyanok is, amelyek védik a hallást azzal, hogy csillapítják a zajt, vagyis nem engedik a káros szint fölé. A füldugós verzió is lehet jó, ha megfelelően illeszkedik, mert így kiszűri a külvilág felől érkező hangokat. De létezik egy 60/60 szabály is: hallgasd a zenét 60% hangerőn, és legfeljebb 60 percig naponta, ezt a saját érdekedben érdemes betartanod.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük