Sosem volt még ilyen erős a sugárzás az atomerőmű romjainál: megolvadt tőle a kamera

Ennyire erős sugárzást még sosem mértek Fukusimánál.

A Fukusima Daiicsi atomerőműben a 2011. március 11-én bekövetkezett tóhokui földrengés és az azt követő cunami romboló hatásai súlyos nukleáris üzemzavarok és -balesetek sorozatát indították el. A földrengést követő napokban három reaktorban teljes zónaolvadás történt, négy reaktorblokk szerkezetileg károsodott, az erőműből nagy mennyiségben kijutott radioaktív anyagok pedig több tíz kilométeres távolságig beszennyezték a környezetet. Ezért utóbb, a Nemzetközi Nukleáris Eseményskála szerinti legsúlyosabb, 7-es fokozatba sorolták be.

Közel hat évvel a katasztrófa után megdőlt a sugárzás mértékének felső rekordja: olyan mértékű radioaktivitást észleltek, amely képes lenne teljesen elolvasztani a beküldött robotkamerákat. A tokiói elektromos művek szerint a sugárzás csak az atomerőmű belsejében ilyen magas, és nem jut át a falakon, de így is éppen elég ahhoz, hogy megnehezítse a sérült reaktor leszerelését. Nézd meg, milyen felvételek készültek bent!

Csernobil legnagyobb hősei

A csernobili atomerőmű dolgozói önként vállalták, hogy feláldozzák az életüket, és alap búvárfelszereléssel merülnek le a radioaktív vízbe, emberek millióinak életét megmentve ezzel.

Lehegesztett koporsóban temették el a csernobili férfit: tudta, hogy nem fogja túlélni, mégis lemerült

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük