10 éven át kutattak Földön kívüli élet jelei után: nem azt találták, amire számítottak

Hiába igyekeztek a kutatók, egyelőre úgy tűnik, nincs jele Földön kívüli intelligens életnek a szomszédos csillagrendszerekben.

Földön kívüli élet jelei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyelőre nem hozott eredményt a Földön kívüli intelligens élet keresését - SETI - célzó eddigi legátfogóbb program, melynek keretében 1327 szomszédos csillagrendszerben kutattak intelligens földönkívüliek után a szakemberek - írja a LiveScience című ismeretterjesztő hírportál.

- Nincs odaát egy elképesztően fejlett civilizáció, mely hihetetlenül erős adókészülékkel próbálna kapcsolatba lépni velünk - mondta Danny Price, a Kaliforniai Egyetem berkeley-i kampuszának asztrofizikusa, aki a The Astrophysical Journal című folyóiratban publikált tanulmány vezető szerzője volt.

Ha van is élet, egyelőre nem tudjuk észlelni

A szakember szerint kollégáival ugyan egyelőre nem találtak semmit, de számos magyarázat lehet a Földön kívüli intelligens élet jeleinek hiányára. Előfordulhat, hogy rossz frekvencián kutattak, vagy a földi interferencia zavarta meg a vizsgálatokat. - Bárhogy legyen is, minden ilyen kutatás számára korlátot jelent az emberiség jelenlegi technológiai fejlettsége - tette hozzá.

A mostani vizsgálat a Jurij Milner izraeli-orosz milliárdos által finanszírozott Breakthrough Listen nevű program része. A 2015-ben indult, tíz éven át tartó és százmillió dollárból megvalósuló kezdeményezés célja, hogy lehallgasson egy esetleges Földön kívüli kommunikációt két, a világ legerősebbjei közé tartozó űrteleszkóp segítségével.

A legtöbb jel földi eredetű volt

A kutatás keretében a szakemberek egymillió gigabájtnyi rádióhullám-adatot elemeztek több mint ezer csillagot vizsgálva a Földtől 160 fényévnyi távolságon belül. Több ezer érdekes jelet észleltek a kutatás során, ám végül mindegyikről kiderült, hogy földi eredetű, például műholdakkal függ össze.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

A kutatók az összes általuk gyűjtött adatot elérhetővé teszik a nagyközönség számára a Breakthrough Listen archívumában. Price tervei szerint a jövőben a Dél-afrikai Köztársaság déli-délnyugati részén elterülő, félsivatagos Karoo régióban működő MeerKAT rádióteleszkóp segítségét is igénybe veszik a Földön kívüli intelligens élet keresésére irányuló erőfeszítéseikben.

Fotók: Getty Images.

Valami nagyon furcsa van a Holdon a NASA fotóin

Mesterségesnek tűnő objektumot fedezett fel a Secure Team a NASA Holdról készült fotóin. Elméletük szerint ez egy mozgó bázis, ahol földönkívüliek állomásoznak, és amiről az űrügynökség már régen tudomást szerzett, csak az emberek előtt titokban tartják.

Valami nagyon furcsa van a Holdon a NASA fotóin: 2 különböző képen is jól látszik

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük