2 árulkodó jel, hogy feltörték a jelszavadat: így előzheted meg a bajt
Kellemetlen és egyben aggasztó, amikor valaki feltöri a jelszavadat. Előzd meg!
Valószínűleg te sem rejtegetsz szigorúan bizalmas államtitkokat a levelesládában vagy a közösségi oldaladon, ennek ellenére mégis áldozatául eshetsz a hekkerek támadásának.
Habár a hekkerek elsősorban nagy falatokra utaznak, például sztárok levelezésére, Facebook- és Twitter-oldalára, azért olykor hétköznapi emberekkel is megesik az illetéktelen behatolás. Tudd meg, honnan ismerheted fel a bajt, és hogyan tehetsz ellene!
Nem tudsz belépni
Elsőre talán abszurdnak tűnik, de a legfontosabb árulkodó jele a behatolásnak, hogy nem tudsz belépni a saját e-mail-fiókodba, közösségi adatlapodra, mert a rendszer helytelennek minősíti a jelszavadat. Vannak vicces kedvű hekkerek, akik az információ- és adathalászat mellett örömüket lelik abban, ha megváltoztatják az ember jelszavát. Ha ez történik, akkor sem érdemes bosszankodni, ilyen esetben kattints az elfelejtettem a jelszavamat feliratra, és kérj új jelszót, ezúttal azonban alaposan gondold meg, mit választasz, nehogy újból megtörténjen a baj.
Az utolsó bejelentkezés időpontja
Ha másodpercre pontosan nem is tudod, mikor léptél be utoljára a levelezésedbe vagy a közösségi oldaladra, azért körülbelül be tudod határolni az időintervallumot. Pontosan ezért, ha azt látod, hogy a rendszer szerint akkor jelentkeztél be utoljára, amikor nem is tartózkodtál a gép mellett, elkezdhetsz gyanakodni.
Jobb esetben csak a párod lépett be véletlenül a te fiókodba, adatlapodra, rosszabb esetben viszont hekkerrel van dolgod. A legjobb, amit ebben az esetben tehetsz, hogy megváltoztatod a jelszavadat, de javasoljuk, hogy úgynevezett biztonsági kódot is alkalmazz, ami a jelszó mellett egy újabb védelmi vonalat nyújt.
Előzd meg a bajt!
Ha biztonságos jelszót akarsz választani, akkor felejtsd el a születési dátumodat, anyukád vagy a kiskutyád nevét, azaz a személyes kötődésű kódokat. Statisztikák alapján ezeket a jelszavakat könnyű a legkönnyebben feltörni, hiszen még gondolkodást sem igényelnek, és egy amatőr számítógép-használó is könnyen kitalálhatja őket.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az erős jelszó legalább hat-nyolc karakterből áll, szerepel benne kis- és nagybetű, illetve szám is. Egyes rendszerek az ékezetes betűket is elfogadják, sőt, bizonyos mondatvégi karaktereket, mint például pontot és felkiáltójelet is engedélyeznek.
Közösségi oldalak
A csalók és illetéktelen behatolók első számú kedvence a Facebook, tedd hát biztonságossá!
Bár lényegesen egyszerűbb megjegyezni, nem érdemes mindenhol ugyanazt a jelszót használni. Ha ugyanis az egyik fiókodat feltörik, onnantól szabad utat kapnak a hekkerek a további garázdálkodáshoz, akár az internetbankodban is. Célszerű két-három havonta megváltoztatni a jelszavadat, így még inkább kizárhatod az illetéktelen behatolás lehetőségét.
Ha szeretnéd letesztelni, a te jelszavad mennyire erős, és milyen nehéz feltörni, olvasd el korábbi cikkünket!
OLVASD EL EZT IS!
- internet
- biztonság
Így lehetsz biztos benne, hogy nem veszélyes a gépedre az internetezés
- internet