Ezt mondaná el rólad egy pszichiáter elsőre, ha megnézné a Facebookodat
Madarat tolláról, embert Facebook-fiókjáról - szólhatna az új mondás.
Hihetetlen, de naponta négyszázmillió ember képtelen üresen hagyni a Facebook státuszfrissítési sorát, és érzi elengedhetetlenül szükségesnek megosztani inspiráló gondolatait és legutóbb készült fényképeit
Az utóbbi évek kutatásai egyértelmű összefüggésekre derítettek fényt a felhasználó személyisége, önbecsülése és a Facebookon megosztott tartalmak között.
A közösségi hálón mutatott viselkedés egyaránt meghatározza mások hozzáállását a felhasználóhoz, és megmutatja azt is, hogy a felhasználó saját magához hogyan viszonyul. Bár azt gondolhatod, megosztásaiddal az általad elérni kívánt hatásokat váltod ki, a valóság teljesen más lehet.
Ezt a tényt teljesen természetesen kihasználják például a cégek munkaerő-toborzásuk során, azaz a HR-es kolléga nem ritkán tüzetesen ellenőrzi a jelentkező Facebook-profilját, hogy előzetes információkat nyerjen a jelöltről. Íme, néhány dolog, ami a Forbes újságírója, Amy Morin pszichoterapeuta szerint egyértelműen látszik a felhasználó fiókját és interakcióit megvizsgálva.
Te tudod, mit csinál az emberek többsége lefekvés után? Nem azt, amire gondolsz
Nézegess képeket!
ElolvasomIsmerősök és önbecsülés
A túl sok baráttal rendelkező felhasználók valószínűleg alacsony önbecsüléssel rendelkeznek. Egy 2012-es kutatás egyértelműen kimutatta, hogy azoknak volt a legtöbb ismerősük a Facebookon, akik folyamatosan aggódtak közösségi megítélésük miatt: alacsony önértékelésüket Facebook-barátokkal próbálták kompenzálni.
A képek száma
Nem meglepő módon az extrovertált személyiségű, a külvilág felé nyitott emberek lényegesen többször frissítenek státuszt, és több fényképet is töltenek fel magukról és életükről, mint introvertált embertársaik. A való élethez hasonlóan sokkal szociálisabbak, interaktívabbak, gyakrabban nyomogatják a like-gombot.
Mappákba rendezgeted a fotóidat?
Egy idei kutatás szerint a keményen dolgozó, lelkiismeretes emberek sokkal nagyobb gondot fordítottak fényképeik rendszerezésére, mint a "hanyagabb" felhasználók.
Adatok és kreativitás
Egy, a közösségi hálózat és a személyiségjegyek összefüggéseit kutató 2010-es vizsgálat a nyitottabb, művészi hajlamú, kreatív emberek sokkal inkább töltötték ki pontról pontra profiljukat, és sokkal gyakrabban posztoltak az üzenőfalra, mint a többiek.
Narcisztikus személyiségjegyek
Narcisztikus személyiségjegyek érhetőek tetten a túlságosan belsőséges, intim posztok és a sorozatos szelfik mentén. A felhasználó így keres figyelmet és kér megerősítést, így hangsúlyozza saját fontosságát.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
És mi van a neurotikusokkal?
Ők is fotókkal keresik a többi felhasználó kegyeit - sőt, mivel az egyéb szociális és kommunikációs képességeknek híján vannak, szinte kizárólag csak fotókkal képviseltetik magukat a közösségi hálón. A kutatások szerint gyakran próbálnak a feltöltött fényképekkel úgy manipulálni, hogy boldogabbnak, kevésbé magányosnak tűnjenek.
Gyakran betagelnek a fotókon?
Akkor mások is kellemes embernek tartanak. A szimpatikus embereket gyakrabban jelölik meg mások a fényképeken, hiszen az egyes felhasználók szeretnek vicces, jópofa, mások számára is vonzó emberek társaságában mutatkozni.
OLVASD EL EZT IS!
- rajz
- személyiség
Mit firkálgatsz a papír szélére? Ezt árulja el a személyiségedről!
- humor
- számítógép