Milyen magas volt valójában Napóleon? Tévedés, hogy nagyon alacsony lett volna

Meglepő érdekességeket mesélünk Napóleonról.

Érdekességek Bonaparte Napóleonról
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bonaparte Napóleon (1769-1821) neve senki számára sem ismeretlen. A legtöbben úgy azonosítják, hogy ő volt a kis termetű császár, akit Szent Ilona szigetére száműztek.

Persze akadnak, akik ennél többet is tudnak róla. Bonaparte Napóleon tábornokként, hadvezérként, politikusként és az Első Francia Köztársaság konzuljaként tevékenykedett, majd a Francia Birodalom császára lett I. Napóleon néven. Először 1804 és 1814 között foglalta el a császári széket, majd később, egy esztendő múltán száz napra, 1815 márciusa és júniusa között ismét császár lett.

6 érdekesség Napóleonról

Napóleon ismert ragadványnevei ellenséges oldalról a korzikai rém, támogatói körében a korzikai, valamint a kis káplár voltak. A következőkben további hat érdekességet mesélünk róla, melyet a legtöbb ember nem ismer.

GettyImages-640483679
Fotó: Francis G. Mayer / Getty Images Hungary

Nem is volt olyan alacsony

Sokan ismerik a Napóleon-komplexus kifejezést, amely arra utal, hogy valakinek attól vannak komplexusai, hogy alacsony, ezt pedig agresszióval kompenzálja. A magát keménynek mutató Napóleonról az maradt fenn, hogy kis termetű volt, holott halálakor 1,68 méter magas volt, ami akkoriban átlagos magasságnak számított.

Romantikus regényt írt

A kíméletlen külső mögött Napóleon valójában nagyon is gyenge lelkű volt, amit nemcsak a zavarba ejtő szerelmes levelei, hanem egy nemrég előkerült romantikus novella is bizonyít. 1795-ben, amikor Napóleon 26 éves volt, tollat ragadott, és megírta a Clisson et Eugénie-t, egy rövid, mindössze 17 oldalas gyakorlatot. Ez voltaképpen nem más, mint egy szentimentális önmitologizálás, amely a legtöbb értékelés szerint nem tünteti fel őt meg nem értett irodalmi zseniként.

Hallgathatatlanul hamisan énekelt

Bár Napóleon szívesen fakadt dalra, híresen rossz volt a zenei hallása, ezért az énekhangja sem volt valami kellemes. Ami azt illeti, a korzikai rém rémesen hamisan énekelt.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Félt a macskáktól

Mint oly sok vezető a világtörténelemben, Napóleon sem szívlelte a macskákat, sőt egyenesen rettegett tőlük. Valószínűleg maga is érezte, hogy a félelme nem méltó egy császárhoz, ezért azt híresztelte, hogy nem tehet róla, ugyanis a félelem onnan ered, hogy kis korában egy vadmacska támadta meg.

Álruhában járta az utcákat

Amikor Napóleon hatalmának csúcspontján volt, szokásává vált, hogy alsóbb osztályú burzsoáziának, azaz városlakó polgárnak öltözött, és így elvegyült a párizsi utcákon, szóba elegyedve véletlenszerűen kiválasztott emberekkel. Az volt a célja, hogy megtudja, valójában mit gondolnak róla az alattvalók.

Méregfiolát hordott a nyakában

Azt mondják, hogy Napóleon egy méreggel töltött fiolát hordott a nyakában, hogy gyorsan lehúzhassa, ha elfogják. Végül 1814-ben itta meg a mérget, Elbába való száműzetését követően, de nem halt meg, hanem csak súlyosan megbetegedett a szertől.

Tények Sztálinról

Korábbi cikkünkben Sztálinról írtunk meglepő, meghökkentő tényeket: tudtad, hogy papnak készült?

10 meglepő tény Sztálinról: papnak tanult Tbilisziben, rajongott Chaplin filmjeiért

Elolvasom
Ezt is szeretjük