Földünk a maga 510 100 000 km²-es területével tagadhatatlanul hatalmas, óriási mérete pedig elképesztő sokféleségnek ad teret. Számos tája lenyűgöző szépségű, de vannak olyanok is, amelyek első pillantásra meglepőek.
Noha ezek is bolygónkon találhatók, éppen olyanok, mintha egy másikon lennének: földöntúli kinézetű, szürreális, megdöbbentően látványos tulajdonságokkal rendelkező területek. Akár sci-fi-filmhelyszínek is lehetnének, hiszen nem nehéz róluk elképzelni, hogy másik bolygón találhatók, vagy valamilyen varázserővel bírnak, netán földöntúli lények alkották meg.
8 látványos hely a világ körül
Utazd körbe a bolygó legérdekesebb, szürreális szépségű helyeit: a pöttyös felszínű tó, a szivárványcsíkos termálforrás és a megdöbbentő egyformaságú csokoládédombok megérnek egy-egy pillantást!

Törökország délnyugati részén található Pamukkale: a hófehér, természet formálta mészkőlépcsőkön hullámzó víz földöntúli szépségű.
Fotó: Phooey / Getty Images Hungary

A kanadai Pöttyös-tavat az őslakosok szentnek gondolták: nem véletlen, hiszen nyaranta, amikor vize egy része elpárolog, a mederben kis, ásványok alkotta medencécskék keletkeznek, pöttyössé varázsolva a tavat.
Fotó: Elauzon / Getty Images Hungary

1964-ben egy energetikai cég fúrásokat végzett a nevadai Fekete Szikla-sivatag csücskében. A feltörő termálvíz ásványtartalma az eltelt mintegy 60 év alatt olyan különleges, színes csíkos felszínt alkotott, mintha egy más bolygón járnánk.
Fotó: Prisma by Dukas / Getty Images Hungary

A jemeni Szokotra szigetén különös fák nőnek: a hely élővilága olyan sokszínű, hogy sehol másutt a világon nem megtalálható növények tarkítják. A képen láthatók a sárkányvérfák.
Fotó: javarman3 / Getty Images Hungary

Az észak-írországi Óriások lépcsője 60 millió évvel ezelőtt keletkezett. A bazalt különleges módon, nyolcszög alapú hasábok formájában szilárdult meg, szürreális tájat teremtve.
Fotó: MargaretClavell / Getty Images Hungary

A fülöp-szigeteki, Bohol-szigeti Csokoládé-dombok annyira lehetetlenül egyformák, hogy ember alkotta formáknak tűnnek. Valójában a dombok a víz eróziójának hatására képződtek.

A kaliforniai üvegtengerpart a sajnálatos vízszennyezés miatt jött létre: a kisodródó üvegeket, fémdobozokat és elektromos alkatrészeket a víz ereje összetöri, a törmelék pedig ellepi a partot.

1802-ben fedezték fel Ausztrália különleges, rózsaszín tavát: a víz egész évben megtartja a színét, amelyet a benne élő sókedvelő Dunaliella baktériumoknak köszönhet.