Így tanulhatsz külföldön ingyen
Az Erasmus Plusz program sokkal több lehetőséget nyújt mostantól a polgároknak.
Az Erasmus Plusz program az Európai Unió egy új programja, ami az oktatást, a képzést, az ifjúsági területet és a sportot is magában foglalja, több programot egyesítve.
Az Erasmus Plusz program 14,7 milliárd eurós költségvetésből gazdálkodhat 2014 és 2020 között, ami a jelenleginél 40%-kal magasabb. Az összegből 10% jut azt ifjúsági szakmákra.
Milyen pályázattípusok vannak?
Európának alapvetően az is feladata, hogy biztosítsa polgárai számára a szükséges oktatást, képzést, készségeket és kreativitást, emellett az oktatási rendszernek is alkalmazkodnia kell a tanítás és tanulás új formáihoz. Ennek a programnak pedig nagy szerepe van a munkahelyteremtésben és Európa versenyképességének növelésében.
A program támogatást biztosít ahhoz, hogy az oktatási, képzési és ifjúsági intézmények és szervezetek között transznacionális partnerségek jöjjenek létre. Célja, hogy az együttműködés elmélyítése és az iskolából a munka világába való átmenet megkönnyítése révén elősegítse az európai munkaerőpiacon napjainkban tapasztalt készséghiány felszámolását
Az Erasmus Plusz program révén több mint négymillió pályázó juthat támogatáshoz, ezen belül pedig több mint ötszázezer fiatal a Fiatalok Lendületben Programnak köszönhetően. Be lehet adni a pályázatot egyénileg tanulás céljával, amivel elsősorban az egyéni mobilitást kívánják növelni az oktatás, képzés és az ifjúságügy területén.
Egy másik pályázat a stratégiai partnerséget szolgálja az oktatás, ifjúságügy és a képzés területén, amelyek tudásfejlesztő szövetségek között létrehozott kapcsolatok, valamint a szakpolitikai reform támogatása. A reform célja pedig, hogy fiatalok és döntéshozók találkozzanak az ifjúságügy témájával kapcsolatosan.
Az Erasmus Plusz több mint négymillió európai polgár számára nyújt majd lehetőséget arra, hogy azok külföldön folytassanak tanulmányokat, részesüljenek képzésben, szerezzenek munkatapasztalatot, illetve végezzenek önkéntes munkát.
Kinek szól?
Az Erasmus Plusz program keretén belül meghirdetett pályázatok célja a minőség, az innováció és a nemzetközivé válás szintjének növelése az oktatás intézményeiben, valamint a nyelvoktatás és a nyelvtanulás fejlesztése és az interkulturális érzékenység növelése.
A pályázatok tanároknak, pedagógusoknak, egyetemi oktatóknak, trénereknek, ifjúsági vagy az ifjúság területén működő szervezetek munkatársainak ugyanúgy szólnak, mint hallgatóknak, gyakornokoknak, önkénteseknek, fiataloknak, tanulóknak vagy felnőtt tanulóknak. A programban való részvétel csak akkor valósítható meg, ha az intézmények vagy szervezetek nyújtják be a pályázatokat.
Milyen módon lehet pályázni?
A pályázatokat csak elektronikus úton lehet benyújtani az erre kifejlesztett online felületen, de ha egy szervezet be akarja nyújtani a pályázatát, az első alkalommal regisztrálnia kell. A hátrányos helyzetű résztvevők és a fogyatékossággal élők számára többlettámogatás igényelhető.
Jelenleg a pedagógusok nem nyújthatnak be egyéni pályázatot, amit korábban megtehettek, most azonban a küldő intézménynek kell a pályázatot benyújtania. Megszűnnek az intenzív nyelvi felkészítő kurzusok, és a küldő, valamint a fogadó intézmény felelőssége a hallgatók nyelvi felkészültsége.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az Erasmus Plusz program szélesebb körű, beletartozik a köz-, a felső- és a felnőttoktatás, a szakképzés és az ifjúság-sport kategóriája. A programban részt vesznek értelemszerűen az Európai Unió tagállamai, ezen felül Izland, Liechtenstein, Macedónia, Norvégia, Svájc és Törökország, valamint több szomszédos partnerország.
OLVASD EL EZT IS!
- belföld
- felsőoktatás