Hiába titkolóztak, kiderült az igazság: ezt a havi 100 milliót te is fizeted!

Nem spórol a kormány, ha szüksége van valamire.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Összesen 159 különböző besorolású tanácsadója van a kormánynak, akik csinos havi apanázsért dolgoznak a minisztériumoknak: az állam havonta 100 millió forint közpénzt költ el politikai tanácsokra. Ez évente 1,2 milliárd forintot jelent.

Azt, hogy milyen tanácsadókat alkalmaznak, és ezért mennyit fizetnek, Mesterházy Attila akarta megtudni Rogán Antaltól és Lázár Jánostól.

Rogán Antal nyilvánosan nem válaszolt: azt ugyan megengedte volna az MSZP korábbi elnökének, hogy belenézzen az adatokba, de jogi és nem jogi felelősségre vonást is kilátásba helyezett arra az esetre, ha Mesterházy Attila nyilvánosságra hozza, amit látott. Ezt az álláspontját Rogán Antal később megváltoztatta, és kiadta az adatokat.

Ebből kiderült, hogy a legalacsonyabb tanácsadói fizetés bruttó 350 ezer forint, a legmagasabb pedig 888 ezer Rogán Antal frissen alakult propagandaminisztériumában, ahol heten dolgoznak ebben a pozícióban.

Lázárnál megéri főtanácsadónak lenni

Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter ezzel szemben kapásból elárulta, hogy a tárcájánál 18 tanácsadó dolgozik, havonta átlagosan 438 ezer forintos fizetésért. Lázár főtanácsadói pedig még ennél is jobban keresnek: ketten havi bruttó 2,5 millió forintot visznek haza, egy főtanácsadója azonban "csak" 750 ezret kap.

A 444.hu hozta nyilvánosságra azt a táblázatot, amelyből kiderül: a Miniszterelnökségen összesen 45-en adnak tanácsokat, havonta majdnem 26 millióért. Az EMMI-nél is nagy szükség van tanácsadókra: Balog Zoltán minisztériumában 44-en dolgoznak ebben az állásban. A külügyi tárca 19 tanácsadót alkalmaz, a Földművelésügyi Minisztérium 17-et, a nemzetgazdaság irányítását 10-en segítik. Az Igazságügyi Minisztériumnak elég  7 tanácsadó, a belügynek és a fejlesztési tárcának 5-5, a honvédelemnél pedig egyre sincs szükség.

Gyurcsány ragaszkodik a kormányzáshoz

Nézegess képeket!

Elolvasom

A tanácsadók között vannak még olyan rejtélyes személyek is, mint Habony Árpád, aki hivatalosan nem alkalmazottja a kormánynak, így állítólag fizetést sem kap, de a Miniszterelnöki Sajtóiroda szerint baráti segítségnyújtás formájában mégiscsak ad tanácsokat a kormánynak.

Fotók: MTI/Kovács Tamás, mobilon megjelenő második kép: MTI/Balogh Zoltán

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Ezt is szeretjük