A Föld első mozgó élőlényei voltak: ma is találkozhatsz hasonlókkal
Bizarr külsejű lények, melyek nagyon hasonlítanak valamire, ami napjainkban is él.
Ritkán, talán sosem fordul elő, hogy az ember, látván bármilyen állatot vagy egy másik embert, belegondoljon, hogy amit lát, az évmilliárdokon át tartó fejlődésnek köszönhető.
Nem mondhatjuk, hogy annak eredménye, hiszen az eredményt lezárult folyamat végtermékeként értelmezhetjük, de balgaság lenne azt hinni, hogy az élővilág már nem alakul tovább.
Ennek a hosszú változásnak érdekes visszapillantani korai szakaszaira, így arra is, amikor a Földön megjelentek az első olyan élőlények, melyek képesek voltak mozogni. Kutatók olyan fosszíliákat fedeztek fel, melyek a bolygón élő első mozgó lények lehettek.
Olyanok, mint egy hosszú bot
Nyugat-Afrikában, Gabonban leltek a fosszíliákra, melyek nem kevesebb mint 2,1 milliárd éve élt élőlények ránk maradt nyomai. Abban az időben a Föld szinte teljes felszínét óceán borította, és csak elvétve voltak szárazföldi területek.
Mára az egykori part megkövesedett sziklaréteggé lett, de a lények sárban úszva közlekedhettek élelem után kutatva, mint azt a szakértők mondják. A fosszíliákat a feltárt sziklarétegekben találták meg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Külsejük leginkább egy hosszú, girbe-gurba botra hasonlíthatott. 6 milliméteres átmérőt és 17 centiméteres hosszúságot mértek az egyik szikladarabon végzett röntgenvizsgálat során. Valószínűleg, ahogy a ma élő amőbák is, ha élelemben szegény időszak veszi kezdetét, ezek a lények is több organizmus egymáshoz csatlakozásából jöhettek létre.
Ha ezekre a lényekre, azaz megkövesedett maradványaikra pillantunk, a jól megtermett tengeri férgek vagy akár a kertben munkálkodó giliszták juthatnak eszünkbe.
Különös fosszíliák
Sok olyan fosszília került már elő, ami feladta a leckét a kutatóknak. Ilyeneket mutatunk következő cikkünkben.
A kutatók sem igazán tudják, mit találtak: 8 titokzatos fosszília, amiről csak találgatnak
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- olaszország
- történet
Ma is betegek sikolya visszhangzik az olasz szigeten: mi történhetett?
- érdekesség
- régészet