5 látványos fotó, ami valójában ceruzával készült: egy japán fiú művei

Okkal kapja fel a közösségi média a fiatal művész alkotásait.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A művészet mindenkié, az alkotás szabadsága pedig mindenkit megillet. Az utóbbi évek trendje az, hogy a közösségi oldalakon is felfigyelnek a felhasználók egy-egy különleges alkotóra.

Ez sokak szerint azt is jelenti egyben, hogy hígul a közeg, és silányul a létrehozott műalkotások minősége, ám a legtöbbször az, akit ilyen módon felfedeznek és propagálnak, tényleg figyelemre méltó dolgokat produkál.

Nem mondod meg, hogy fénykép vagy rajz

Így van ez egy japán fiatalemberrel kapcsolatban is: Kohei Ohmori 22 éves okayamai művészpalánta, és csupán egy ceruzával olyan élethű képeket rajzol, hogy azokról senki nem mondja meg, hogy nem fényképek. Minden egyes rajzának elkészítésével több mint kétszáz órát tölt, és a messzemenőkig elvész a részletekben. Precízen odafigyel az árnyékolásra, az ultra vékony vonalvezetésre és a stabil kontúrokra.

A Twitter közönsége őrülten zseniálisnak nevezi a fiú műveit, és elnézve a rajzokat, nem is állnak messze a valóságtól. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az anyaság témakörét boncolgattuk. Tényleg az anyukák a rossz, az apukák pedig a jó zsaruk? Magányosak az anyukák a mai világban? Milyen a munkába visszatérő anyák helyzete Magyarországon? Frusztrálóak az anyainfluenszerek? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ Semjén Nóra anyainfluenszer, valamint Fehér Ági, a Femina főszerkesztője és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük