Szívszorító képeken a polgárháború áldozatai

Borányos körülmények között élnek a nők és a gyerekek

Harcok folynak Dél-Szudánban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Baptista Szeretetszolgálat egészségügyi csoportot küldött Dél-Szudán fővárosába, Dzsubába január 12-én, vasárnap délután. A két orvosból és egy segélymunkásból álló csoport 10 ezer dollár értékű gyorssegélyt is vitt magával. A csoport a közelmúltban történt fegyveres konfliktusok sebesültjeinek és a súlyos helyzetben lévő civil lakosoknak nyújt segítséget. Várhatóan a szervezet további segítséget küld majd Dél-Szudánba.

Az afrikai országban közel kétszázezren veszítették el otthonukat, valamint ezer ember halt meg a még decemberben kezdődő harcok során. A felkelők több olajmezőt is az ellenőrzésük alá vontak, emiatt a dél-szudáni hadsereg támadást indított a lázadók kezébe került Bor és Bantin visszafoglalására. Január elején béketárgyalások kezdődtek, amelyek azonban holtpontra jutottak a kormány által letartóztatott 11 lázadó miatt. A lázadókat puccskísérlettel vádolták meg.

Az etnikai és a politikai feszültség onnan ered, hogy a dinka etnikumú Salva Kiir elnök államcsínnyel vádolta meg és menesztette a nuer etnikumhoz tartozó Riek Machar alelnököt. A rendőrség ez utóbbi híveit teszi felelőssé a konfliktusért.

A jelenlegi állapotok azt mutatják, hogy rengeteg család szakadt el egymástól és az otthonától. A botrányos higiéniai körülmények között, táborokban elhelyezett anyák és gyerekeik még vizet sem tudnak magukhoz venni, nem beszélve az emiatt kialakuló betegségek veszélyéről. A Dél-Szudánba érkező segélyszervezetek célja többek között ezen problémák megoldása valamint az egymástól elszakított családok megtalálása, regisztrálása.

Ezek a legkorruptabb országok

A Transparency International 2013-ban is elkészítette a világ átfogó korrupciós felmérését, a korrupcióérzékelési indexet. A Magyarországra vonatkozó eredményeket december 3-án, kedden hozták nyilvánosságra. A Transparency a világ 177 országát vizsgálta meg a felmérés során. A legkevésbé korrupt országok zömmel Észak-Európából kerülnek ki, az első helyen például Dánia áll, Új-Zélanddal holtversenyben. Őket Finnország, Svédország, Norvégia, Szingapúr, Svájc és Hollandia követi. Nézd meg képeken a legkorruptabbakat!

Magyarország már megint visszalépett egyet

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük