Ilyen ma az élet a csernobili katasztrófa közvetlen közelében - Friss fotók a helyszínről

Csernobil élővilága a katasztrófa ellenére is lenyűgöző.

Csernobil élővilága

Minden bizonnyal senkinek sem kell bemutatni a világ legnagyobb nukleáris katasztrófáját, ami minden túlzás nélkül napjainkban is érezteti hatását. Bár az 1986. április 26-i csernobili gőzrobbanás rengeteg áldozatot követelt, úgy tűnik, a természet képes volt talpra állni, és ott is gyökeret verni, ahol látszólag semmi sem maradt.

Šarūnė Mac egy alkalommal ellátogatott Pripjaty városába, ahol elképesztő felvételeket készített. A katasztrófa után ugyanis mindenki azt hitte, a világ ezen részének egy életre befellegzett, és a kihalt környezet örökké arra a bizonyos sötét napra emlékezteti majd az emberiséget. Úgy tűnik azonban, hogy a természetnek nem volt szüksége emberi beavatkozásra, hogy újra erőre kapjon. Éppen ellenkezőleg, így tündököl csak igazán.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nyitókép forrása: Getty Images Hungary

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük