Furcsa állatkölykök tartják lázban a magyar internetet: megőrülnek értük az emberek
A két kis binturong képekkel hódította meg a netezők szívét.
Már láthatók azok a binturongkölykök, akik az idei tél folyamán születtek a Szegedi Vadasparkban - közölte az intézmény a napokban. A bejelentés, valamint a furcsa kisállatokról készült képek hatására lázba jöttek a netezők, olyannyira, hogy a binturong szó ma a leggyakrabban keresett szavak top tízes listájára is felkerült a Google-ben. Nem is csodáljuk, tényleg imádni valók a szőrmókok!
A két hím binturong az Ázsia-házban jött világra, egy látogatók által nem látható területen, ahol nyugodt körülmények között nevelhette az anyjuk. Azóta szépen felcseperedtek, és már elég nagyra nőttek ahhoz, hogy felfedezzék a külső kifutójukat. Így alkalom nyílhat arra, hogy a látogatók is felfedezzék őket. A binturong az egyik legnagyobb termetű és talán a leglátványosabb cibetmacskaféle, amelyet európai fajmentő tenyészprogram keretében tart a vadaspark.
A binturongot több magyar néven ismerik: nyestmedve vagy medvemacska, amely összetételek némi rendszertani zavarodottságra utalnak. Ez az állat ugyanis se nem nyestféle, se nem medveféle, de még csak macskaféle sem, hanem egy Magyarországon kevésbé ismert családba, a cibetmacskafélék közé tartozik. A közepes méretű, főleg fákon élő és éjszakai életmódot folytató ragadozók közös tulajdonsága az erős illatozás. A binturongnál ezt sokan a popcornhoz hasonlítják, és az állatpark közleményének szerzője szerint egyáltalán nem kellemetlen.
A binturongok a délkelet-ázsiai esőerdők lakói, Bhutántól Jáváig megtalálhatók különbözői alfajai. Bár alapvetően ragadozó, a kisebb állatok mellett szívesen és sokat fogyaszt növényi eredetű táplálékokat is, köztük leginkább gyümölcsöket. A fákon mozog leginkább, a kapaszkodását a fogófarka segíti, amely teljesen egyedülállóvá teszi az óvilági emlősök körében, hiszen más Európában, Ázsiában és Afrikában élő állat nem képes így használni a farkát. A vemhesség náluk körülbelül 90 napig tart, és többnyire két utódjuk születik egyszerre.
Az európai állatkertekben a nemzetközi nyilvántartás adatai alapján nagyjából kétszáz egyede él a binturongnak. Shien és Tao, a szegedi pár az elmúlt évek során gondos szülőknek bizonyultak, 2013 óta majd minden évben világra hoztak, és felneveltek egy-két kölyköt, amelyek utóbb más állatkertbe kerültek. A csapat legifjabb lakói szintén költözni fognak, ha felnőnek, de idén még biztosan Szegeden lesznek láthatók.
Fotók: Szegedi Vadaspark/Endrédi Lajos
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nem is hinnéd, milyen cukik: 8 fotó, ami megmutatja, mennyire aranyosak a kismalacok
A malacoknak a hagyományos felfogás szerint az ólban van a helye, azonban a modern világban már sokan családtagként tekintenek rájuk, amiben sokat segít aranyos megjelenésük, kedves természetük és intelligenciájuk is.
Nem is hinnéd, milyen cukik: 8 fotó, ami megmutatja, mennyire aranyosak a kismalacok
Nézegess képeket!
Elolvasom