Így tegyél szert hatalmas fizetésre!

Az állásinterjú sikerén a fizetésed is múlhat. Eláruljuk a legjobb alkutippeket, melyekkel hatalmas fizetésre tehetsz szert!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fizetés kérdése szinte minden állásinterjún kényes téma, hiszen a pályázók többségének - nem meglepő módon - elképzelése sincs arról, vajon mekkora is lehet az ideális összeg az adott pozícióban.

Ha túl keveset kér valaki, az hosszútávon tehet rosszat, a túl nagy igények azonban az állásinterjú sikerét tehetik kockára. Hogyan érdemes hát kezelni a fizetés kérdését úgy, hogy a végén mindkét fél jól járjon? A következőkben megtudhatod.

Jelentkezés fizetési igény megjelölésével

Sok esetben már a hirdetés szövegében találkozni azzal a mondattal, amely a fizetési igény megjelölésére kéri fel az álláshirdetésre pályázót. Ha a hirdetésben kifejezetten kérik a megjelölését, anélkül semmiképpen ne küldd el az önéletrajzod!
Ilyenkor a legcélszerűbb a saját költségvetésedből kiindulni. Számold össze, hogy mire szeretnél költeni, melyek az állandó költségeid, mennyit szeretnél félretenni, gyűjtesz-e esetleg valamire, majd ebből az összegből igyekezz meghatározni a fizetési igényedet.

Érdemes felhívni a jelentkezésedben a figyelmet arra is, hogy a fizetés tekintetében az elképzeléseidet módosíthatja a juttatási csomag vagy egyéb bónusz. Ebből érzékelheti a válogatást végző munkatárs, hogy megbeszélés kérdése a végső összeg. Nem javasolt a szélsőértékek meghatározása, mert nincs az a munkáltató, aki ne a kevesebb összegre emlékezne, és nincs az a jelölt, aki ne a magasabbra, ez pedig elkerülhetetlenül félreértésekhez vezet.

Fontos!
Feltétlenül tüntesd fel azt is, hogy az általad ideálisnak vélt fizetés nettó - adózott vagy kézhez kapott - vagy bruttó - adózás előtti - összeg, hiszen ezzel megóvhatod magad a kényelmetlenségektől.

Béralku az interjún

Az esetek nagy részében a fizetés témaköre csak a személyes találkozó során kerül elő. Bármennyire nehéz is megállni, semmiképpen ne te hozd ezt szóba, várd meg, amíg megkérdezik tőled.
Ne számíts azonban arra, hogy kerek perec megmondják, mennyit fizetnek ebben a pozícióban más munkatársaknak. A legtöbb cégnél titkosan kezelik a fizetéseket, sőt, vannak olyan - elsősorban multinacionális - cégek, ahol csak fejvesztés terhe mellett lehet ilyesmiről beszélni - azaz azonnali kirúgást von maga után a téma.

Amikor felteszik a kérdést, és korábban nem esett szó erről, a válaszod előtt rákérdezhetsz, hogy milyen juttatásokra lehet számítani a cégnél, mert ez befolyásolja a kívánt összeget. Ha a cég megtéríti az utazási költségeket, ad étkezési jegyet, biztosít sportolási lehetőséget, esetleg van éves/féléves bónusz, kisebb havi bért érdemes kérni, hiszen ezeket a költségeket nem a nettó fizetésedből kell majd fedezned. Mindezek tekintetében gyors fejszámolást tudsz végezni, ha van elképzelésed arról, milyen összeget szeretnél keresni.

Se keveset, se túl sokat!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a fizetés kérdésére is fel kell készülni, rengeteg múlhat ugyanis egy rosszul meghatározott fizetési igényen. Ha később kiderül, hogy keveset kértél, kényelmetlenül érezheted majd magad, és nem leszel annyira motivált hosszútávon. Ha viszont túl sokat akarsz, valószínűleg nem is lesz esélyed kipróbálni magad a vágyott pozícióban.
Miután kimondtad az igényedet, bátran kérdezz rá, hogy az arányaiban közelít-e a cég elképzeléseihez, vagy sem. Minden bizonnyal választ kapsz majd - ha nem is konkrétan, arányaiban biztosan megtudhatod az összeget.

Fontos a bejelentett bér!

Ha már belemerültetek a témába, célszerű feltenned a kérdést, hogy bejelentett összegről van-e szó, vagy sem, hiszen soha nem tudhatod előre, mikor lesz szükséged arra, hogy táppénzt kapj.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Bárkit érhet baleset, vagy éppen megbetegedhet hosszabb időre, ekkor pedig nagyon lényeges, hogy van-e bejelentett munkaviszonya, igényt tarthat-e a betegsége alatt bárminemű támogatásra vagy fizetésre - nem is beszélve az áru- és lakáshitelekről.
Azt viszont már magadnak kell eldöntened, hogy megfelel-e számodra egy minimálbérre bejelentett állás, ami azért talán még mindig jobb, mint a feketemunka.

Nézz utána!
Nem ritka, hogy a munkaadó a munkavállaló tudta nélkül nem tesz eleget a bejelentési vagy járulékfizetési kötelezettségeinek, amelynek következtében az alkalmazottak többek között nem igényelhetnek hitelt, és a TB támogatását sem élvezhetik. Ha kíváncsi vagy, hogy téged bejelentett-e a munkaadód, kattints ide!
Cikkünk az Álláskeresők útikönyve című könyv alapján készült.

Napjainkban közel félmillió ember keres állást Magyarországon, a megfelelő helyet megtalálni ugyanis egyáltalán nem könnyű. A könyv, mely úgy épül fel, mintha valakinek egy nagy utazáshoz adna tanácsot, elsősorban olyan fiatal pályakezdőknek szól, akik nem járatosak az álláskeresésben, illetve annak az idősebb korosztálynak, amelynek tagjai nem váltogatták gyakran munkahelyüket, és így kiestek az álláskeresés gyakorlatából.
Az útikönyvet a legfontosabb fogalmak szakszótára egészíti ki, valamint egy terjedelmes melléklet, amely a legjellegzetesebb formulákból ad példát. Szerzői egy állásközvetítéssel foglalkozó kis cég munkatársai, fiatal tanárok, közgazdászok, jogászok.

Kiadja az Athenaeum.
Ára 2990 forint.
Ezt is szeretjük