Így magyarázkodott Bayer a botrányos kifakadását követően
A Médiatanács döntött: ennek húzós ára lesz.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa negyedmillió forintra büntette meg a Magyar Hírlapot Bayer Zsolt Ki ne legyen? című írása miatt.
Ez volt az első alkalom, amikor a bizottság online és nyomtatott sajtótermékkel kapcsolatban eljárást indított, hiszen a cikk mindkét orgánumban megjelent, és törvénysértő állításokat tartalmaz - számolt be az MTI május 8-án.
Az írás nem volt összhangban a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvénnyel, ami a gyűlöletbeszéd és a kirekesztő tartalom közzétételét rögzíti.
Először a tanács a lappal kapcsolatban az alapjogok megsértése miatt elmarasztaló határozatot hozott, de az internetes cikk hozzáférhetőségének időtartama, folyamatossága és a jogsértés súlya indokolja a pénzbírság megállapítását.
A szankció mellett a tanács arra kötelezte a lapot, hogy szó szerint tegyen közzé egy rövid, előre szövegezett közleményt, ami a jogkövetkezmény kiszabásáról szól. Azon kívül, hogy a tanács eltiltotta a lapot a további jogsértésektől, az említett hírt a jogerőre emelkedést követően közre kell adni olyan módon, hogy az a honlap megnyitását követően teljes mértékben olvasható legyen a közzététel után hét napon keresztül folyamatosan.
Okok és magyarázkodás
A szóvivői iroda közlése szerint a hatóság azért folytatott vizsgálatot a médiatörvény, valamint a médiaalkotmány megsértésével kapcsolatban, mert a Magyar Hírlap nem tagja egyik társszabályozó szervezetnek sem. A médiatörvény alapján a médiatanáccsal megkötött szerződés értelmében önállóan eljáró szakmai társszabályozó szervezetek az új médiaszabályozás életbe lépése óta minden, a nyomtatott és internetes sajtótermékekkel kapcsolatos vitás ügyet sikerrel kezeltek - tudatták -, ezért ilyen típusú hatósági vizsgálatra eddig egyetlen esetben sem volt szükség.
Bayer Zsolt szóban forgó cikkében az év eleji, szigethalmi késelésre utalva úgy fogalmazott: akiket megkéseltek "a gyáva, undorító, kártékony állatok". Hozzátette: "a tények pedig ezek, a cigányság jelentős része nem alkalmas az együttélésre. (...) A cigányság ezen része állat, és állatként viselkedik. (...) Állatok meg ne legyenek. (...) Ezt kell megoldani - de azonnal és bárhogyan!" - zárta írását Bayer.
Az írást pártok és civil szervezetek is élesen bírálták.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A publicista a kritikákkal szemben azzal érvelt, hogy szándékosan félreértették a mondatait. "Nem akarom likvidálni a cigányságot, sem egy részét, sem egyetlen cigányt... Rendet akarok. Azt akarom, hogy minden tisztességes cigány ember boldoguljon ebben az országban, és minden, társadalmi együttélésre képtelen és alkalmatlan cigány pedig legyen kirekesztve a társadalomból" - fogalmazott második írásában Bayer Zsolt.
A megállapított határozattal szemben az érintettek jogorvoslati kérelemmel élhetnek a bíróság előtt.
OLVASD EL EZT IS!
- halál
- szalai annamária
Elhunyt Szalai Annamária
- törvény
- kormány
Megint közbeszólt az Alkotmánybíróság: a törvény elbukott
- fidesz
- varga mihály