Ilyen volt a tűzijáték a ’60-as években: képeken augusztus 20. a rendszerváltás előtt
Csak 1966-tól lehetett újra tűzijáték az augusztus 20-i ünnepségsorozaton.
Augusztus 20-át már 1771-ben országos ünneppé nyilvánította Mária Terézia - ekkor még Szent István napjaként említik. 120 évvel később, 1891-ben Ferenc József tette munkaszüneti nappá.
A második világháborút követően azonban a kommunista hatalom megszüntette az ünnep nemzeti, illetve egyházi jellegét.
Augusztus 20. a '60-as években
Bár augusztus 20. továbbra is munkaszüneti nap volt, tartalmát megváltoztatták. Először az új kenyér ünnepének nevezték, majd az 1950-es évektől a Népköztársaság ünnepévé tették. Az 1956-os forradalmat követően teljesen betiltották a pirotechnikai eszközök használatát, csak tíz évvel később, 1966-ban indulhatott újra a tűzijáték. A következő - Fortepan gyűjtéséből származó - fotókkal szeretnénk megmutatni, milyen volt a Kádár-korszak első harmadában augusztus 20-i ünnepségek hangulata Budapesten.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció