Most foglalod le az idei nyaralást? Vigyázz, ha ilyen üzenetet kapsz!

Vigyázz, ha ilyen üzenetet kapsz! Semmiképp ne kattints a linkre!

Adathalász csalók booking.com nevében
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A pandémia idején sokan megszoktuk, hogy amit csak lehet, online intézünk. Neten kezeljük a pénzügyeinket, intézzük a nagybevásárlást, karácsony előtt az ajándékvásárlást, év elején a nyaralás lefoglalását. Mindezt az internetes adathalászok, csalók is kihasználják. 

Adathalász csalók írnak a booking.com nevében

Sokan kaptak már kamu, adathalász levelet bank, a Magyar Posta, futárcég, vagy épp közösségimédia-platformok nevében. A következő időszakban pedig a szállásfoglaló oldalak nevében küldött csaló, adathalász üzenetek szaporodhatnak meg - hiszen tél végén már sokan lefoglalják a nyári szabadságra a szálláshelyeket. Az alábbi képen egy látszólag a booking.com nevében küldött adathalász üzenet látható.

A pénzed bánja, ha a linkre kattintasz

Az effajta üzenetekben jellemzően azt írják, hogy valamilyen probléma merült fel a szállásfoglalás során. Itt például arra hivatkoznak, hogy hitelkártya nem ment át a foglalási rendszer biztonsági ellenőrzésén, érvénytelennek minősítették. Emiatt a foglalás törölhető. Ennek elkerülése érdekében csak egy rövid kártya-ellenőrzési folyamaton kell átmenni. A kártya ellenőrzéséhez az alábbi linkre kell kattintani. Aki pedig gyanútlanul lekattintja, a bankkártya adatait néhány pillanat alatt megszerezhetik és pénz emelhetnek le róla.

Összegyűjtöttük a leggyakoribb csaló SMS-eket és e-maileket - Nehogy rámenj, ha ilyet kapsz!

Ne dőlj be ezeknek az üzeneteknek!

Elolvasom

(Borítókép: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük