Íme a világ legcsendesebb helye: aki ide belép, képes hallani a saját szívverését
Egyesek még a vérük áramlását is érzékelik a szobában.
A Föld legcsendesebb helyének Guinness-rekordját tartó helyiség az Amerikai Egyesült államokban van. A minneapolisi laboratórium tesztkamrájának háttérzajszintje mínusz 24,9 decibel.
Íme a világ legcsendesebb helye
Egy suttogás átlagosan 30 decibel, az emberi fül számára érzékelhető leghalkabb hang pedig nulla. A minneapolisi Orfield Laboratories visszhangtalan tesztkamrájának háttérzaja viszont ennél jóval alacsonyabb, mínusz 24,9 decibel. A totális némaság a szoba falait és mennyezetét borító üvegszálas ékeknek köszönhető. Steve J. Orfield, a kamra egyik tervezője szerint a hangszigetelés miatt azok, akik a szobában tartózkodnak, képesek hallani a saját szívverésüket, sőt néhányan még a vérük áramlását és a csontjaik csikorgását is érzékelik.
A feltételezésekkel ellentétben azonban a tesztkamra csendessége nem meditatívan hat az emberekre, hanem egy idő után kellemetlen fülcsengést, szédülést és egyensúlyvesztést okoz. Ezért a leghosszabb idő, amit valaki egyhuzamban kibírt a szobában, fél óra volt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A legtöbb visszhangmentes kamrához hasonlóan a minneapolisit is hangberendezések és más elektronikus eszközözök tesztelésére használják. Többek között mikrofonokat, fejhallgatókat, hangszórókat és hallókészülékeket figyelnek meg benne. Steve J. Orfield azt reméli, a jövőben olyan tanulmányokon is dolgozhatnak, amelyek hatással lehetnek az autizmussal, demenciával és PTSD-vel élő emberek életére.
Egy csillagász kiszámolta, mennyit ér a Föld: ennyibe kerülne a bolygónk egy galaktikus piacon
Többen is megpróbálták beárazni a bolygónkat.
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)