3 dolog a Facebook-profilodon, ami miatt soha nem kapod meg az állást
Azonnal töröld őket!
A Facebook-oldaladat nem csak a barátaid olvasgatják.
- A farmer és a színes ing a leütősebb páros a szezonban: ezt a szettet muszáj elsütni »
- Az alakformáló ingruhák a szezon kulcsdarabjai: nőies fazonok árakkal, lelőhelyekkel »
- Miben különbözik a CC és a BB krém, és miért népszerűbbek az alapozónál? – Minden tudnivaló egy helyen, ami megkönnyíti a választást »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
A mostani gazdasági helyzetben a szokásosnál is nagyobb verseny folyik egy-egy állásért, a rengeteg jelentkező között sokszor apróságok döntenek, és nem engedheted meg magadnak, hogy önhibádból veszítsd el a lehetőséget a kiszemelt poszt elnyerésére.
Nem árulunk el újat, ha azt mondjuk, hogy az utolsó körben a munkáltatók már az internetes kutakodást is egyre gyakrabban bevetik a jelöltek szűrése érdekében: lehet, hogy éppen te tettél fel valami olyasmit a Facebook-profilodra, ami miatt elbukod a félig már a kezedben lévő munkát.
Kínos megjegyzések az előző munkahelyedről
Lehet, hogy keserű szájízzel távoztál a korábbi munkáltatódtól, mégsem szerencsés személyes sérelmeidet vagy a szakmai titkokat a Facebookon kifecsegni.
Egyetlen munkaadó sem látja szívesen, hogy kínos helyzetbe hozod a korábbi munkahelyedet, hiszen bármikor alakulhat úgy a helyzet, hogy a ti útjaitok is különválnak, és leendő főnököd szeretne bizonyos lenni abban, hogy akkor sem hozod majd rossz hírbe a céget. A sértődöttség és szurkálódás egyébként sem a legszimpatikusabb emberi tulajdonságok.
A legjobb, ha törlöd minden, a korábbi munkáltatódra vonatkozó posztodat, a jövőben pedig ebben a témában szigorúan tárgyilagos maradsz, és csak akkor beszélsz róla, ha kérdeznek.
Őrült partifotók
A barátnőd szülinapi buliján készült fényképek vagy egy fesztiválon készült közös fotó a barátaiddal még valószínűleg egy munkáltatónál sem veri ki a biztosítékot, de ha a fotókon kicsit - vagy nem is annyira kicsit - kapatosnak tűnsz, az már kevésbé biztató képet fest rólad. Senki nem szeretne egy besavanyodott, unalmas munkatársat, de valószínűleg olyanra sem szívesen bíznak felelős munkakört, aki minden szombaton hajnalig tivornyázik - vagy legalábbis ezt sugallják róla a fényképei.
Ne csak a saját képeidet szelektáld, ha szükséges, azokról a képekről is távolítsd el a jelölést, amelyeket a barátaid töltöttek fel rólad. Ezek szintén megtalálhatóak a saját képeid között, egy külön mappában.
Világgá kürtölöd a politikai nézeteidet
El kell fogadnod, hogy Magyarországon a politika egyelőre kényes kérdésnek számít, és sokan nem nézik jó szemmel, ha valaki nyíltan vállalja a nézeteit. Ők úgy gondolják, hogy a politikai véleménynyilvánítás mindenkinek a magánügye, és nem szabad bevinni ezt a közösségi oldalakra.
A te dolgod, hogy eldöntsd, neked még mi fér bele, de jobb, ha számolsz vele, hogy ha a Facebook-oldaladat átitatja a politika - különösen, ha szélsőséges nézeteket vallasz -, akkor a leendő munkáltatód talán emiatt fog úgy dönteni, hogy nem illesz bele a csapatba, és egy visszafogottabb pályázót alkalmaz helyetted. Ha el szeretnéd ezt kerülni, inkább törölj minden ilyen jellegű bejegyzést az oldaladról.
OLVASD EL EZT IS!

- tippek
- álláskeresés
Ezt akarja látni a HR-es a motivációs leveledben

- siker
- álláskeresés
6 elmaradhatatlan teendő, mielőtt állásinterjúra mész

- állásinterjú
- karrier és siker