10 kihagyhatatlan program az országban augusztus 20-ára
Segítünk megtalálni a neked való programot, lakj bár a Hortobágyon, Budapesten vagy Hévízen.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
Nem szeretnél a négy fal között ülni államalapításunk ünnepén, de még fogalmad sincs, merre vedd az irányt. Az alábbi programajánlók talán segítnek eldönteni, mihez is kezdhetnél magaddal augusztus 20-án. Előnyben a bor, a szerelem, a népművészet és a vidámság!
IV. Rózsakő Fesztivál
Negyedik alkalommal kerül megrendezésre augusztus 18-21. között Badacsonyban a Rózsakő Fesztivál a Hegy, víz, bor és szerelem jegyében. A badacsonyi Rózsakő jelentős hatással lehet a szerelmi életre. A legenda szerint ugyanis, ha egy pár ücsörög egy kicsit a Rózsakövön, egy éven belül összeházasodnak, és boldogan élnek, míg meg nem halnak.
A szórakoztató eseményeken, koncerteken kívül gazdag állandó programok is várják a vendégeket: bortúra nosztalgia terepjáróval, városnéző kisvonat, régiójáró busz, kulturális lehetőségek úgy, mint Egry festményritkaságok, Szegedy Róza és Kisfaludy Sándor életét bemutató múzeum. A gyerekeket és a vállalkozó szellemű felnőtteket a rendezvény ideje alatt szórakoztató élménypark várja. Bővebb információkért kattints ide!
További programok
- Zempléni Fesztivál
- Balatonfüredi Borhetek
- XVII. Hévízi Borfesztivál
- Debreceni Virágkarnevál
- 35. Boglári Szüreti Fesztivál
- Mesterségek Ünnepe a Budai Várban
- XXIII. Agria Nemzetközi Folkhétvége Egerben
- Hétrétország - a szerek és porták fesztiválja az Őrségben
Hortobágyi Hídivásár
Országos hírű kirakodó- és népművészeti vásárt rendeznek a hortobágyi Kilenclyukú hídnál minden évben államalapító Szent István király és az új kenyér ünnepén augusztus 20-án. A több mint egy évszázadra visszatekintő vásárt színes folklór és gasztronómiai programok egészítenek ki
Amire számíthatsz: Boka Gábor és színtársulatának vásári komédiái – János vitéz, A helyiség kalapácsa, Circus maximus. Eközben a vásárt járják tűznyelők, zsonglőrök és alkalmi beretválók. Lacipecsenyézés közben elhúzzák a nótádat, délután pedig a Vízi színpadon Szalonna és bandája koncertezik. Részletesebb infókért ide kattints!