A te hajad is hullik?

A tavaszi hajhullás ellenszerei

A tavaszi hajhullás igen gyakori, de egyáltalán nem kellemes tünete a szervezet vitaminhiányának. Ismerd meg a hajhullás okait!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

A haj esztétikai minősége rendkívül fontos, hiszen ha nem vagy elégedett a frizuráddal, és ettől rosszul érzed magad, az megkeserítheti mindennapjaidat. Nem csoda, hogy a hajhullás komoly pszichés problémákat okozhat.

Naponta hatvan-száz hajszál elvesztése természetesnek mondható, ám ha ennél több hullik ki egy nap, azt mindenképpen kórosnak kell nyilvánítani.

Természetesen nem szükséges számolni a hajszálakat, hiszen a száz feletti mennyiség elvesztése fésülködés vagy hajmosás alkalmával nem kerüli el a figyelmet. Ilyen esetekben tanácsos szakember segítségét kérni.

A hajhullás típusai

A tünetek alapján több típusú hajhullást különböztethetünk meg:

  • A hajhullás egyik gyakori formája, amikor a haj meglehetősen rövid idő alatt egyenletesen megritkul, és az ember azt veszi észre, hogy a kezében vagy a fésűben csomókban maradnak a hajszálak. Ez a típusú diffúz hajhullás bármikor előfordulhat, de többnyire tavasszal jelentkezik.
  • Abban az esetben, ha valamilyen góc - rossz fog, krónikus epegyulladás, nőgyógyászati probléma, krónikus mandulagyulladás - van a szervezetben, szintén kialakulhat hajhullás. Ennek egyik tünete lehet az előbbiekben említett tavaszi hajhulláshoz hasonló hajvesztés, azonban gyakran előfordul, hogy foltokban hullik ki a haj vagy más testszőrzet.
  • Létezik továbbá hormonális jellegű hajhullás, ami többnyire középkorú hölgyeknél jelentkezik. Ilyenkor fokozatos - elsősorban a fejtetőn kialakuló - hajvesztésről van szó.

Az említetteken kívül stresszhatás vagy hosszan tartó betegség, lázas állapot során is leállhat a normál hajképződés.

A tavaszi hajhullás

Általában valamilyen vitamin- vagy nyomelemhiány következtében léphet fel. Többnyire A-vitamin-, vas- vagy cinkhiány figyelhető meg ilyenkor. A cink a vas után következő második legfontosabb nyomelem a szervezet számára. Hiánya sok esetben indokolja a kialakult panaszokat. A reformkonyha népszerűvé válásának egyik következménye, hogy egyre csökken a vörös húsok fogyasztása - ami a magyarok számára a cink legfőbb forrása -, és ha más úton nem pótlod, hiánytünetek alakulnak ki.

A téli hónapokban vitaminokban, nyomelemekben szegényebb a táplálkozás, ami bizonyos hiánybetegségekhez vezethet, és gyakran hajhullást eredményez. Egyes esetekben megfigyelhető, hogy fogyókúra után alakul ki hasonló jellegű hajhullás, ha a diétázó nem pótolja a vitaminokat és nyomelemeket. Mivel többnyire tél vége felé kezdenek az emberek heroikus fogyókúrákba, ezért az így kialakuló hajhullás is gyakran esik tavasz idejére.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Hogyan előzheted meg?

A tavaszi hajhullás leginkább az alábbiakkal előzhető meg:

  • óvakodj a heroikus fogyókúráktól
  • táplálkozásod ne csak bizonyos ételcsoportokra korlátozódjon
  • igyekezz sok növényi élelmiszert fogyasztani.

Természetes ásványpótlók

  • Vas: máj, spenót, zöld növények.
  • Cink: vörös húsok, dió, tenger gyümölcsei - elsőként az osztriga. A gabonafélék cinktartalma nem tud a szervezetben megfelelően felszívódni!
  • A-vitamin: sárgarépa, sütőtök, karotintartalmú növények.

Fontos, hogy pótold a hiányzó vitaminokat, illetve nyomelemeket, külsőleg pedig a szőrtüszők vérellátását segítő különféle hajszeszek alkalmazásával is segíthetsz. Nem szabad azonban egyik napról a másikra csodát várni! A haj növekedése is lassú folyamat. Az eredmény általában hónapok, de legalábbis hetek múlva mérhető.
 

Ha szívesen olvasnál életmódról, egészségről, fogyókúrákról, és érdekel a wellness világa, itt az ideje, hogy megvásárold az Ideál Magazin áprilisi számát.
Ízelítő a tartalomból:

Vércsoportdiéta
Salaktalanítsunk
Shiatsu-masszázs
Tavaszi testrenoválás

Olvass bele az áprilisi szám tartalmába:
Ideál Magazin 2008. április »

OLVASD EL EZT IS!

kapszula lead
  • hajhullás
  • hormonok

Ritkulni kezdett a hajad?

Ezt is szeretjük