Ritkulni kezdett a hajad?
3 dolog, amit azonnal meg kell tenned
A hajhullás ijesztő, ne ess pánikba, inkább tárd fel és oldd meg a kiváltó okot! A három leggyakoribb probléma.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Hemzsegnek az online vásárlók, miközben konganak az ürességtől a butikok: a járványhelyzet átírta a vásárlási szokásokat »
- Elképesztően nőies és sokoldalú trend tér vissza: a kordbársony cuccok idén így ütősek »
- A legerősebb vízhajtó smoothie receptek: pár nap alatt segítenek megszüntetni a puffadást »
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 16 éves lett Deustch Anita és Kinizsi Ottó nagyobbik lánya: Emma gyönyörű tini
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
Egy nő számára kevés rémisztőbb dolog létezik, mint az, amikor összefogva a haját azt veszi észre, hogy már nem olyan sűrű és erős, mint régen, esetleg a párnán talál több hajszálat a kelleténél. Ha már a fejbőröd is átsejlik, teljesen érthető, hogy kiborulsz. Ha azonban túl vagy az első pánikrohamon, próbálj meg megnyugodni, majd rájönni, mi állhat a hajvesztés hátterében.
A hajhullás genetikailag inkább a férfiakat érinti, nőket szerencsére csak egészen ritka esetekben, így valószínű, hogy a kiváltó ok valamilyen kezelhető probléma. Először is gondold át, hogy érte-e valamilyen komoly trauma mostanában a hajadat: új hajszín, dauer, eddig nem használt hajformázó.
Ha igen, a jövőben inkább hanyagold ezeket a termékeket, és valószínűleg a probléma is önmagától megszűnik. Ha arra gyanakszol, hogy valami más lehet a gond, itt van három olyan dolog, ami igen gyakran vezet hajhulláshoz.
Pótold a vitamint!
Az A-, B-, E- és H-vitamin, valamint a cink és a vas elengedhetetlenek az erős és sűrű haj megőrzéséhez. A vashiány egyébként is a nők igen nagy százalékát érinti, a menstruáció komoly megterhelést jelent a szervezetnek minden hónapban. Ebben az időszakban tehát akkor is érdemes vasat szedned, ha egyébként nem tapasztalod a hiánybetegség tüneteit, melyek a sápadtság, a fáradékonyság, a szédülékenység. A gyulladt, zsíros bőr H-vitamin-hiányt jelez, míg a fáradt szem, a romló látás hátterében legtöbbször A-vitamin-hiány áll.
Ha a hajhullás mellett valamelyik kísérő tünetet is tapasztalod, fellélegezhetsz, hiszen a probléma egész egyszerűen orvosolható, viszont nem árt minél hamarabb cselekedned, nehogy komolyabb szövődmény lépjen fel. Próbálj változtatni az étkezési szokásaidon, és szedj multivitamint. Rengeteg, kifejezetten hajerősítésre való készítményt találhatsz a drogériák polcain.
Alapos kivizsgálás
A hajhullás hátterében egészségügyi probléma is állhat, például valamilyen gyulladás vagy nőgyógyászati betegség. Egy méhen belüli ciszta például gyakran okoz hajritkulást, és, bár valószínűbb, hogy egy egyszerű vitaminhiánnyal van dolgod, menj biztosra, és végeztess el egy alapos kivizsgálást, hogy minden rendben van-e. Így kiderül, hogy szükség van-e valamilyen beavatkozásra vagy kezelésre, vagy csupán a táplálkozási szokásaidat kell megreformálni.
Elképzelhető, hogy a hormonháztartás felborulása áll a háttérben. A hajhullás nem véletlenül érinti nagyobb arányban a férfiakat, ennek kiváltó oka a túlzott tesztoszterontermelés. Ez a vegyület a női testben is megtalálható, és, ha hormonháztartásod megbolondul, az meglehetősen kellemetlen tüneteket produkálhat. Akárcsak a férfiaknál, a túlzott tesztoszterontermelés kopaszodáshoz, más területeken viszont erősebb szőrnövekedéshez vezethet, szélsőséges esetekben még a hangod is mélyülhet. Ez a probléma elsősorban változókorban érinti a nőket, de más életszakaszokban is felléphet. Kezelése elsősorban női nemi hormon bevitelével történik, azaz legtöbbször fogamzásgátlót írnak fel. Ha arra gyanakszol, hogy a hajritkulásod hormonzavarra vezethető vissza, keress fel egy szakorvost.
Frizuraváltás
Banálisnak tűnhet, de a hajhullást gyakran a nem megfelelő hajviselet okozza. Ha hajadat mindennap szoros copfba kötöd, az olyan, mintha valaki nem túl erősen, de folyamatosan húzná a hajadat, minek következtében a hajhagymák előbb-utóbb elfáradnak, és engednek a külső erőnek.
Ha ragaszkodsz a copfhoz, vagy a munkádban zavarna a leengedett haj, próbáld inkább lazán befonni a fürtjeidet, otthon pedig, ha teheted, engedd le a hajad. Ha mégis copfba fonod, ne húzd túl szorosra a hajgumit, ami lehetőleg textilbevonatú legyen, az ugyanis nem töri úgy el a hajadat, mint a hagyományosak. Az is segít, ha este, miután leengedted a hajadat, az ujjaiddal átmasszírozod a tarkódat, megemelve a hajtövedet. Ez javítja a vérellátást, és erősíti a hajhagymákat.
Extrém esetben frizuraváltás mellett is dönthetsz. Ha a homlokvonalban ritkulni kezdett a haj, mert mindig hátrafogod, akkor vágass frufrut, vagy dönts a rövid fazon mellett, hogy a hajhagymák újból megerősödjenek.
OLVASD EL EZT IS!

- hajhullás
- hajápolás
5 filléres hajnövesztő tonik

- korpa
- tévhit
A 3 legnagyobb tévhit a hajápolással kapcsolatban

- frizura
- hajápolás