3 dolog, amit utálunk a próbafülkékben
A próbafülkék kialakítása nem feltétlenül ideális. Ezek a legutálatosabb pontjaik!
A ruhavásárlás jelentette örömöt könnyen kiszoríthatja a próbával járó stressz, amelynek fő okozója a próbafülkék rossz kialakítása.
Hogy melyek a legzavaróbb bakik mind közül, az most kiderül - érdemes résen lenni.
A világítás
Veled is előfordult már, hogy a próbafülke tükrébe nézve szinte teljesen elborzadtál önmagad látványától? Ez nem a te hibád, korántsem vagy az életben ennyire sápadt, szürkés, adott esetben pattanásos, csupán a rossz fényviszonyok játszanak a külsőddel.
Ha a világítás túlzottan megszűrt, túl sárga vagy szürke, az a bőrt beteges színűvé teheti, sőt, még a narancsbőr gödröcskéit is kiemelheti.
Persze nemcsak a színétől, de a lámpa helyzetétől függően is megmutatkozhatnak ezek a problémák, ha csak a magasból világít rád a fény, olyan árnyékok jelenthetnek meg a testeden, amik még inkább kiemelik az előnytelenségeket.
A jó világítás nem közvetlen, hanem a falakra vetül, méghozzá felülről és alulról egyaránt, hogy jobban hasonlítson a természetes viszonyokra.
A tükör
Elvárható lenne, hogy egy próbafülkében a tükör minőségi legyen, nem valami torzított vacak, de néhány boltot leszámítva ez nem mindig adott. Márpedig ha a tükör összenyom, csak az eltorzított testalkaton fogod a ruhát látni, ami nem ad valós képet arról, hogyan is festesz benne a valóságban. Nem beszélve arról, hogy csak magadat ámítod, ha hiszel az így alkalmazott karcsúsító trükknek, hiszen nyilvánvalóan tisztában vagy a saját testalkatoddal és az esetleges túlsúllyal.
Az ideális próbafülkében legalább két tükör van, egy elöl, egy hátul, de még jobb, ha saroktükröket is felszerelnek, hogy minden irányból szemügyre vehesd magadat.
Kicsi a hely
Nagyon zavaró, mikor a pulóverlevétel leginkább egy gubójából kibújó pillangó mozgására hasonlít. Sokszor annyira picik a próbafülkék, hogy ha kicsit jobban behajol az ember lánya - mondjuk amíg letolod a nadrágodat -, a hátsó fele már ki is villan a függönyön túlra. Elvárható lenne, hogy legalább akkora hely legyen egy-egy elszeparált helyiségben, hogy kényelmesen lehessen benne két lépést tenni.
Arról nem is szólva, hogy a legtöbbször az akasztókkal is fukarkodnak, ami télen, a sok levetett réteg és a felpróbálandó ruhák mellett elég kellemetlen meglepetés. Legalább két fogasra szükség lenne, de még inkább ennek a duplájára, hogy a próbálás zökkenőmentes lehessen.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- vásárlás
- kozmetikum
Ebben a boltban a legkedvesebbek az eladók itthon
- divat
- szoknya