Sok olyan dologról hisszük, hogy jót tesz a bőrnek, ami valójában rövid és hosszú távon is problémát okozhat. Vannak olyan szerek, melyeknek előnyei is lehetnek, a hátrányokkal azonban a pozitív hatások nem állnak arányban. Lehet, hogy meg fogsz lepődni.

A vöröbor számos jótékony hatásáról olvashatsz sok helyen. Polifenol-tartalma miatt tartják egészségesnek. A benne található resveratrol ugyanis antioxidáns hatású. Viszont olyan mennyiséget kellene meginni belőle ahhoz, hogy ebből valaki profitáljon, ami szinte lehetetlen.
Egy-két pohár vörösbor is visszatartja a vizet, ödémát okozhat, és sokkal több szabadgyököt termel, mint amennyi antioxidánst bejuttat a szervezetbe. Ha szeretnél hozzájutni a resveratrolhoz, fogyassz inkább szőlőmagőrleményt.

Az illóolajoknak számos pozitív hatása van, de nem szabad elfeledkezni arról, hogy koncentráltan bizony még égési sérülést is okozhatnak. Az, hogy természetesek, nem jelenti, hogy jót is tesznek közveteenül a bőrre téve. Még hígítva is allergiás reakciót válthatnak ki, hosszú távon pedig érzékennyé tehetik a bőrt.

Az arcradír gyorsan megszabadít az elhalt hámsejtektől, és felfrissíti a bőrt, ha azonban túl durva szemcsékből áll, mikrosérüléseket okoz a bőrön. Itt egyrészt könnyebben bejutnak a kórokozók, másrészt hajszálerek elpattanását okozhatja.
Használj kémiai hámlasztókat vagy gyümölcsöt, például alma és joghurt keverékét, esetleg szódabikarbónát, ami kicsit kíméletesebb.

A mézet sokan a cukor alternatívájának gondolják, és valóban rengeteg értékes tápanyagot tartalmaz, de a cukrot ezzel helyettesíteni nem annyira jó ötlet. Ugyanolyan gyorsan felszívódó szénhidrát, mint a fehér cukor, és nem tesz jót a bőrnek, mert a kollagénrostokat rugalmatlanná teszi, ha nagy mennyiségben fogyasztod. Ha nem megfázás ellen használod, akkor inkább xilitet vagy eritritet fogyassz cukor helyett.

A biokozmetikumok vonzóak lehetnek, hiszen tisztának gondoljuk őket, azonban mindig fontos áttanulmányozni az összetevőket. Sok közülük nagy mennyiségben tartalmaz denaturált szeszt vagyis alkoholt, ami vízhiányossá teszi a bőrt. Az előbb említett illóolajok a száraz bőrön könnyebben válnak irritálóvá.
Sok szuper biokozmetikum van, de csak azért, mert valami natúr, még nem biztos, hogy jó is.
Tévhitek a mézről
A méz nagyon jó hatással lehet a bőrre, ha arra használod, amire való. Egy általános tévhit sokakat félrevezet. Kattints, és olvasd el, mi az!
5 tévhit a mézről, amit nem árt tudnod, ha fontos az egészséged és szépséged
Nézegess képeket!
Elolvasom