Az örök fiatalság titka
Vajon teljesül az emberiség vágya? Tudósok szerint, ha nem is örökké, de egy hormon segítségével sokáig megőrizhető a fiatalság.
A régmúlt időkben az emberek századokon át remélték, hogy az alkímia tudománya rátalál a bölcsek kövére, ami minden fémet arannyá változtat és nem mellesleg az örök élet és fiatalság záloga. Az alkímia még a XX. század elején is fel-felütötte fejét.
Ma már nem a visszafiatalítás lehetőségét keresik, hanem a szervezet öregedését próbálják meggátolni. Nem „fiatalító csodaszert” keresnek, hanem az öregedés biológiai, kórtani és fizikai okait kutatják.
Melatonin a megoldás?
A melatonin javítja a szív és keringési rendszer munkáját, szabályozza az élettani alvásfolyamatokat, növeli a szexuális cselekvõképességet, mennyiség és minőség tekintetében is, lassítja az Alzheimer-kór lefolyását, véd a szabadgyökök sejtkárosító hatása ellen.
Néhény kutató arra a megállapításra jutott, hogy a melatonin nevű hormon segítségével a fiatalság a valós életkortól függetlenül fenntartható.
A melatonin éjjel termelődik, a sötétség hatására. A fiziológiás alvás élettani szabályozója. A melatonin befolyásolja az alvás-ébrenlét ritmusát, a hangulatot, a hőszabályozást, a zsíranyagcserét, a nemi funkciókat, illetve más hormonok működését.
Az öregedést kutatók az öregedés folyamatában nagy szerepet tulajdonítanak annak, hogy az örgedő szervezet mind kevésbé képes a szabadgyökök sejtkárosító hatását kivédeni.
Bizonyos vitaminoknak is van ilyen hatásuk (C, E vitamin), de ezek csak bizonyos sejtek bizonyos részein működnek. A melatonin ezzel szemben a test valamennyi részének valamennyi sejtjére hat – beleértve az agyat is.
A melatonin és az alvás
- felületes
- könnyű
- mély alvás
A szervezet teljes regenerálódása a mélyalvási szakaszok alatt megy végbe, és inkább függ az alvás mélységétől, mint időtartamától. Az emberi szervezetnek napi 5 órai alvásra feltétlenül szüksége van.
Bőröd alvás közben szépül igazán. Ez a regenerálódás, méregtelenítés ideje. Ha nem hagysz időt rá, az hamar meglátszik!
A fiatalság hormonjának is nevezett melatonin csak sötétben, alvás közben termelődik. A bőr regenerálódása éjfél előtt kb. egy órával a legintenzívebb, nem jó, ha ez az időpont még ébren talál.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Egy felnőtt ember számára az ideális alvásmennyiség 7-8 óra. Se a több, se a kevesebb nem tesz jót. Hogy bioritmusod is egyensúlyban legyen minden nap ugyanabban az időben indulj a tollas bálba! Természetesen ha egyszer-egyszer kimaradsz még nem baj, de ne csinálj rendszert az éjszakázásból!
OLVASD EL EZT IS!
- táplálkozás
- öregedés
Így lassítsd le a biológiai öregedést
- táplálkozás
- smink