A legerősebb házi izzadásgátló 3 összetevőből: természetes és filléres anyagokból
Otthon is könnyedén készíthetsz olyan, hatásos izzadásgátlót, ami a legtöbb boltival ellentétben nem tartalmaz rákkeltő anyagokat.

- A 25 éves, gyönyörű teniszcsillag Victoria’s Secret-kollekcióval jelentkezett: Naomi Osaka megőrizte természetességét a fotókon »
- Csodás sminkújdonságok, melyek felpezsdítik a tavaszi megjelenést: árakkal mutatjuk a nőies és ragyogó árnyalatokat »
- Lady Gagát modellnek kérték fel, művészi alkotássá varázsolta a reklámot: megkapóan természetes »

- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
A hónaljtáji izzadás igen kellemetlen tud lenni, főleg akkor, ha foltot hagy a ruhán, vagy erős, kellemetlen szagokkal társul. Az ellene kifejlesztett dezodorok vagy spray-k gyakran nemcsak hatástalanok vagy drágák, de sokszor tele vannak káros összetevőkkel is.
Néhány összetevő gyulladásokat, irritációt és allergiát is okozhat, vagy allergiás reakciót válthat ki. De szintén károsak a parabének, melyek még a hormonrendszert is befolyásolják, valamint a triklozán, ami, bár antibakteriális hatású, szintén hormonális problémákat és rosszindulatú daganatokat okozhat.
Így készíts izzadásgátlót házilag!
Mindenképpen érdemes alaposan elolvasni a címkét a vásárlás előtt, de, ha biztosra akarsz menni, akkor a legjobb, ha saját magad készíted el az izzadásgátlódat. Akármilyen meglepő is, ehhez egyáltalán nem lesz szükséged sok drága vagy nehezen beszerezhető hozzávalóra: mindössze három összetevőből elkészítheted a kellemetlen szagok és baktériumok elleni kencét.

Hozzávalók:
- negyed bögre szódabikarbóna
- 10-20 csepp levendulaolaj - de használhatsz citromfű- vagy gerániumolajat is
- 3 evőkanál kókuszolaj
Elkészítés:
Keress egy olyan, nagyobb tégelyt vagy üveget, amelynek van teteje. Olvaszd meg a kókuszolajat egy tálban, add hozzá a szódabikarbónát és az olajat, majd keverd össze alaposan, és öntsd az edénybe. Ha gondolod, extra illatnak egy kis szárított levendulát is tehetsz bele. Hagyd egy napig állni, aztán teszteld a kezeden. Ha nem okoz semmiféle kipirosodást, viszketést vagy bármilyen allergiás reakciót, akkor vesd be a hónaljadon is. Az elején lehet, hogy szükséged lesz napi három-négy újrakenésre, de utána megszokja a szervezeted, és valószínűleg elég lesz csak reggelente használnod - vagy annyiszor, ahányszor a régi izzadásgátlóidat.
A szódabikarbóna baktérium- és gombaölő hatású, illetve segít megszüntetni a kellemetlen szagokat ugyanúgy, ahogy a kókuszolaj is. A levendulaolaj szintén jó fertőtlenítő, csökkenti az esetleges viszketést, és nyugtatja a bőrt, nem is beszélve az illatáról, amit gyakran használnak stresszcsökkentésre is.
Szódabikarbóna, a sokoldalú csodaszer
A szódabikarbóna viszont nemcsak az izzadság ellen hatásos. Rendkívül sokoldalúan használhatod a szépségápolásban. Többek között eltünteti a bőrkeményedést, szuper szárazsampon és pattanástalanító. Mutatjuk, hogy használd a különböző problémák ellen.