Kisebesedik, viszket a fejbőröd hajfestés után? 4 anyag, amivel nagyon vigyázz!

A hajfesték tele van agresszív, allergén kemikáliákkal.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Bár rengeteg nő festi a haját, és remek módszer a megújulásra, nem szabad elfelejteni, hogy nem csak móka. Durva beavatkozás a hajnak, és a fejbőr sem örül minden anyagnak, amivel ilyenkor kapcsolatba kerül.

A bolti festékeken ott van, hogy szigorúan bőrpróba után szabad használni, de vajon ezt hányan játsszák el a fodrásznál? Tippünk szerint szinte senki.

Pedig minden hajfesték, legyen a drogériában vett vagy a szalonban használt csúcsminőség, tele van erős kemikáliákkal, melyek közül sok allergiát válthat ki. Még akkor is, ha már évek óta használja valaki. Milyen anyagok a legveszélyesebbek?

Hajfesték-allergia

A hajfestékben található anyagok több fronton is támadhatnak, egyrészt beszívódnak a bőrbe, másrészt az ember be is lélegzi őket.

A legtöbbször égő, viszkető érzés tapasztalható a festés másnapján, de van, hogy ez azonnal jelentkezik, később pedig kisebesedhet a fejbőr. Súlyosabb esetben ödéma is kialakulhat, de a fulladás sem elképzelhetetlen. Az utóbbi ritka, de nem árt tisztában lenni vele. Egy kis bizsergés vagy nagyon enyhe viszketés, mialatt a festék a fejeden van, normálisnak tekinthető, és nem kell pánikba esni tőle.

A következő anyagok a legveszélyesebbek:

  • PPD - parafeniléndiamin - Paraphenylenediamine.
  • PTD - paratuléndiamin - Paratoluenediamine - mindkettő tartósabbá teszi a festés.
  • M-aminofenol - m-Aminophenol - ez az anyag a színezési folyamat beindításához kell.
  • Ammóniumsók - ammonium taggal kezdődnek az összetevők listáján.

Emellett az illatanyagok is okozhatnak problémát. Nyugodtan kérd el a fodrásztól a festék és a színelőhívó dobozát, és nézd meg. Vannak már PPD-mentes termékek, általában PPD free felirat szerepel a dobozon.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ha bármelyiket is tapasztalod az allergiás reakciók közül, fordulj orvoshoz. Komoly esetben kaphatsz antihisztamint vagy akár valamilyen szteroidtartalmú gyógyszert. Fontos, hogy értesítsd a fodrászodat, illetve ne vedd többet az allergiát kiváltó festéket, ha otthon festetted be a hajad. Ha kisebesedik a fejbőr, addig tilos bármilyen festéket használni, amíg a bőr ismét teljesen ép nem lesz.

Kamillás hajöblítővel nyugtathatod a fejbőrt, és kerüld a gyakori samponozást. Ez utóbbi furcsának tűnhet, de a festék allergén anyagai beszívódtak már, és a napi samponozás csak tovább szárítja a bőrt.

Ha továbbra is szeretnél festetni, akkor kérhetsz allergiavizsgálatot, már van kifejezetten hajfestékekre való teszt. De válthatsz természetes festékre is, például hennára.

Milyen hőfokon szárítod a hajad? Ennél forróbb ne legyen, mert tönkreteszi a hajszálakat

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük