A téli jeges, latyakos időben szinte lehetetlen olyan csizmát választani, ami minden szempontból tökéletes, például nem ázik be, nem fázik benne a lábad, nem tapad meg rajta a sár vagy a kosz, és nem is csúszik a talpa.
Ha te sem találtad meg még a csodadarabot, ami az összes megpróbáltatást kiállja, akkor sem kell szenvedned a téli cipőproblémákkal. Van ugyanis néhány igen hasznos és egyszerű házi trükk, mellyel kiküszöbölheted őket.
Életmentő csizmatrükkök télre
Nem kell feltétlenül méregdrága spray-kre, ápolókra költened ahhoz, hogy víz- és kosztaszítóvá tedd a csizmádat, vagy éppen megújítsd, még fényesebbé varázsold az anyagát. Sőt, csúszásgátlós talpat is pillanatok alatt csinálhatsz pár technika bevetésével. A következő házi módszerek megoldják a leggyakoribb téli cipőgondokat: életmentő tippeket mutatunk, amiket neked is ismerned kell.

A beázást megelőzheted, ha hajlakkot fújsz a műbőr csizmára. Ez vízálló és kosztaszító réteget képez majd rajta, ráadásul szépen kifényesíti. Ez a trükk bármilyen cipő esetén alkalmazható.

A vastagabb talpú cipőket, csizmákat könnyen még csúszásállóbbá teheted: nyomj néhány pici csavart a talpukba, ez megakadályozza majd, hogy eless. Vigyázz arra, hogy ne szúrd át az egészet, nehogy beázzon.

Szintén jó megoldás, ha fogsz egy ragasztószalagot, és X-alakban a csizma talpára ragasztod. Ez is remek csúszásgátló hatással rendelkezik.

Ragyogóan tisztává, fényessé teszi a műbőr csizmát, ha átdörzsölöd ecetbe mártott fogkefével. Ez a réteg ahhoz is hozzájárul, hogy taszítsa a koszt és a sarat a cipő.

A sófoltok eltávolításához töröld át langyos, szappanos vízzel a csizmát, de a folyékony mosószeres vagy ecetes víz is nyom nélkül eltávolítja majd róla a fehér elszíneződést.

Bőrcsizma tisztítása esetén is beválik a szappanos víz, de csak enyhén nedves ronggyal töröld át. Az is jó megoldás, ha megvárod, míg megszárad a sár, és csak kefével ledörzsölöd.

Bőr- és műbőr csizma esetén kókuszolajjal is tisztíthatod, ápolhatod a téli csizmát. Ha átdörzsölöd vele, nemcsak tiszta és fényes lesz, de egy víz- és kosztaszító réteget is képez rajta az anyag.

A velúr csizmára tapadt koszt és száraz sarat kefével, radírral vagy óvatosan körömreszelővel távolíthatod el a legkönnyebben.

Ha mindenhogy beázik a csizmád, és fázik a lábad, végső megoldásként húzz rá egy kisebb zuhanysapkát vagy uzsonnás zacskót, kösd meg a cipő tetején, és úgy bújj a cipőbe. Ez megvéd majd a víztől és a hidegtől is.
Fotók: Pinterest, Getty Images Hungary.