4 hónapig csak tejjel mosott arcot: nem fogod elhinni, mi történt a bőrével
Tényleg annyira jó ötlet tejben-vajban fürdetni a bőrt?
Gyakori szófordulat a magyar nyelvben, hogy valakit tejben-vajban fürösztenek, ha az illetőt körülveszi a luxus, sőt, a legendák szerint Kleopátra szépségének és ragyogó bőrének is a szamártej volt a titka. Jogos kérdés azonban, hogy tényleg érdemes-e a bőr ápolására használni a tejet.
A tejben mosakodás módszere egy újságírónak, Candice Bryannek is megtetszett, aki eleinte nagyon bízott a benne, hiszen egy természetes megoldásról van szó, amit az interneten is sokan ajánlanak ráncok, akné, pattanások és sok más bőrbaj ellen.
Mik az ígéretek a tejről?
A tej A-, D-, B3-, B6-, B12-vitaminokat, kalciumot és fehérjéket tartalmaz, melyek a bőrön is képesek állítólag látványos hatást kifejteni. A benne található tejsav emellett hámlaszt, puhítja a bőrt, és tápláló hatással bír. A tejben lévő szelén antioxidáns, mely a ráncokat csökkenti, akárcsak a szintén öregedésgátló szerként emlegetett kalcium és magnézium. A gyakorlatban azonban nem mindig válik be ilyen jól a dolog.
Mik a tapasztalatok?
Candice négy hónapon keresztül nem mosott arcot egyszer sem - legalábbis szappannal nem. Leírása szerint eközben a testén is csak organikus termékeket használt, és a táplálkozására is odafigyelt: természetes, egészséges alapanyagokat válogatott az étrendjébe. Sőt, az újságíró nem használt semmilyen sminket sem.
A kísérlet részeként Candice organikus tejet öntött a tenyerébe, megdörzsölte vele az arcát, néhány percig hagyta hatni, majd kissé leöblítette a bőrét. Az eredmény egészen meglepő volt: noha a tej hatására az újságíró bőre puha lett, mégis felmerült egy roppant kellemetlen mellékhatás. Mivel a tesztelés nyáron zajlott, Candice arcának már reggel is tejillata volt, amiből estére kellemetlen savanyodott szaga lett.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Hogyan lehet érdemes mégis kipróbálni?
Ahelyett, hogy tejjel öblítenéd az arcodat, használhatod sminklemosóként vagy tonerként az italt. Ehhez válassz jó minőségű, tartósítószer-mentes - lehetőleg bio - tejet, amelyből tölts egy kicsit egy vattakorongra, és ezzel tisztítsd meg az arcodat. Ezt követően nagyon alaposan öblítsd át langyos vízzel a bőrödet, hogy ne büdösödjön meg a tej.
Mivel a tej zsírossága miatt kevésbé szárítja a bőrt, ezért sokkal kevesebb hidratálóra lesz szüksége az arcodnak. Ráadásul a tejes lemosó bőrbarát, ellentétben az alkoholtartalmú termékekkel, amelyek akkor is dehidratálttá tesznek, ha alapvetően zsíros a bőrtípusod, ezért egyáltalán nem ajánlottak.
Tévhitek a mézről
Nemcsak a tejjel kapcsolatban nem válik be tökéletesen minden ígéret, a mézről sem csak igazat írnak az online források. Tudd meg, mi az, ami biztosan tévhit, és mi az, ami viszont igaz a mézről!
5 tévhit a mézről, amit nem árt tudnod, ha fontos az egészséged és szépséged
Nézegess képeket!
Elolvasom