100 forintos csodaszerek lábszag ellen

Itt a csizmaszezon!

A kellemetlen probléma nem csak nyáron keserítheti meg a mindennapokat. Tegyél időben ellene!

beauty and style
Top olvasott cikkek

A kellemetlen lábszag, bár általában nyáron szentelnek az emberek több figyelmet neki, a hideg időben is felütheti a fejét. A meleg, rosszul szellőző cipők is könnyen rázóssá tehetik a helyzetet, főleg, ha lekerülnek a lábról. Az alábbi egyszerű praktikákkal meggátolhatod, illetve megszüntetheted a kínos problémát.

Ami nem kerül plusz pénzbe

A legegyszerűbb, ha váltócipőt rendszeresítesz a munkahelyedre, így nem aszalódik a lábad egész nap ugyanabban a cipőben. Ha az irodai etikett megengedi, akkor kényelmes, bebújós cipőt.

Ha nincs arra lehetőség, hogy a cipőt cserélj, akkor figyelj arra, hogy a zoknid ne legyen műszálas. Ha nagyon izzadós vagy, akkor pótzoknit vihetsz magaddal.

Talán nem meglepő, hogy a hónaljra alkalmazott dezodor megakadályozhatja a láb izzadását is. Fújd vagy kend a lábra az illatszert, és hagyd megszáradni mielőtt a zoknit és a cipőt felvennéd.

Fürdés vagy zuhanyozás után a legalacsonyabb hőfokra állított hajszárítóval szárítsd meg a lábad. Ez különösen akkor hasznos, ha valaki hajlamos a lábgombásodásra vagy a körömgombára, mivel segít megelőzni a kórokozók megtelepedését és elszaporodását.

Filléres csodaszerek

Forralj két feketetea-filtert öt deci vízben 15 percig. Vedd ki a filtereket, hígítsd fel a teát két liter vízzel, és áztasd benne a lábad 30 percig. Ismételd minden nap. Az erős fekete teában lévő csersav elpusztítja a baktériumokat, és a pórusok összehúzásával korlátozza az izzadást.

Keverj össze egy pohár ecetet és egy tál meleg vizet, majd adj hozzá néhány csepp kakukkfűolajat. Az olaj erős fertőtlenítőanyagot tartalmaz, amely elpusztítja a rossz szagot okozó baktériumokat. Áztasd a lábad naponta 15-20 percig egy héten keresztül. Vigyázat! Ne alkalmazd a kezelést, ha nyílt seb vagy bőrsérülés van a lábadon.

Mi áll a háttérben?
A lábfej sok millió baktérium természetes élőhelye. Ezek a mikroorganizmusok az izzadsággal, valamint az elhalt bőrsejtekkel táplálkoznak, és a melléktermékeik okozzák a kellemetlen lábszagot. Ugyanakkor előfordulhat, hogy valamilyen rosszul kezelt gombás fertőzés áll a háttérben.

Keverj össze két pohár keserűsót négy liter meleg vízzel egy lavórban. Naponta kétszer áztasd benne a lábad 15 percig. Az érösszehúzó hatású keserűsó csökkenti a duzzanatot és elpusztítja a baktériumokat.

A levendulaolaj nemcsak jó illatú, hanem baktériumölő hatással is rendelkezik. Dörzsölj néhány cseppet a lábra, és masszírozd a bőrbe lefekvés előtt, majd húzz zoknit. A szer alkalmazása előtt próbálj ki egy cseppet egy kis bőrfelületen, hogy meggyőződj arról, nem okoz-e az olaj irritációt.

Szórj a lábfejre hintőport vagy lábhintőport, mielőtt a cipőt és a zoknit felveszed. Ez magába szívja a kellemetlen szagot okozó izzadságot. Ezt a módszert akkor alkalmazd, ha tudod, hogy a nap folyamán nem kell megválnod a cipődtől. Érdemes kipróbálni a szagsemlegesítő szódabikarbónát vagy a nedvességet felszívó kukoricalisztet is.

A cipő kezelése

Tárold a cipőket világos, jól szellőző helyen, ne a sötét gardróbban vagy szekrényben, ahol a baktériumok és a gombák kedvükre szaporodhatnak.
Amikor leveszed a cipőt, tegyél bele cédrusforgáccsal töltött tasakot, amely magába szívja a nedvességet és közömbösíti a kellemetlen szagokat. A macskaalmot pontosan szagtalanításra és a nedvesség felszívására fejlesztették ki - miért ne tölthetné be ezt a szerepet a cipő esetében is? Önts egy keveset egy régi zokniba, és tedd a lábbelibe.

Cikkünk megírásában az 1001 otthoni gyógyír című Reader's Digest kiadvány segített.

Ezt is szeretjük