Így készül a málnás sárgabaracklekvár: egyetlen hibája, hogy villámgyorsan fogy

Mézédes és kellemesen fanyar egyszerre a gyönyörű színű málnás sárgabaracklekvár.

Málnás sárgabaracklekvár
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Már ránézni is öröm a nyár két igazi kedvencét, a sárgabarackot és a málnát tökéletes ízharmóniában összekovácsoló lekvárra, melynek elkészítése akár a befőzéssel még csak most ismerkedő konyhatündérek számára is igazi sikerélmény lehet. A receptben szereplő mennyiség három-négy üveg málnás sárgabaracklekvárhoz elegendő, de az első kör után érdemes akár a duplázás lehetőségét is megfontolni, ha nem szeretnéd, hogy már az első hetekben elfogyjon az egész.

Málnás sárgarbaracklekvár

Hozzávalók

  • 1.5 kg sárgabarack
  • 70 dkg málna
  • 70 dkg befőzőcukor
  • 1 csomag 2:1-ben dzsemfix
  • 0.5 citrom leve
  • 3 csipet nátrium-benzoát
Recept idők

Elkészítés:

Mielőtt nekiállnál, nagyon fontos, hogy sterilizáld, vagyis csírátlanítsd a befőttesüvegeket és a tetejüket is, amit megtehetsz forrásban lévő vízben, az üvegek tekintetében mikrohullámú sütőben vagy akár a hagyományos sütőben is. Ennek részleteiről ide kattintva bővebben is olvashatsz. A tiszta üvegeket ne törölgesd el, hanem hagyd maguktól megszáradni, és már csak kívülről fogd meg őket, így biztosíthatod a lekvárok tartósságát.

 

A gyümölcsök megmosása után a málnát törd össze kissé, és keverd össze fél citrom levével, a barackot pedig magozd ki, és vágd apróra. Használj jó érett barackot, ha kissé keményebb, akár a botmixert is bevetheted, hogy pépesebb legyen. A felaprított barackot keverd össze a cukorral és a dzsemfixszel, majd egy lábosban kezdd el főzni állandó kevergetés mellett. Ha már kezd enyhén forrni, add hozzá a málnát is, keverd folyamatosan továbbra is, majd forrás után hagyd még 3-5 percig a tűzön. A folyamatos keverés ilyenkor is fontos, különben nagyon könnyen leég. A dzsemfixnek köszönhetően a lekvárt rövid ideig is elég főzni, tesztelheted azonban az állagát, ha egy kiskanállal egy tányérra csöppentesz belőle. Ha nem folyik el, és merev marad, már nem kell tovább főzni.

 

Miután levetted a tűzről, töltsd a lekvárt az üvegekbe, melyeket jó, ha kissé előmelegítesz, így biztosan nem repednek majd meg. A tetejükre tehetsz celofánt is, rá pedig egy csipet nátrium-benzoátot, majd miután a tető is rákerült, dunsztban fordítsd fejjel lefelé az üvegeket, és hagyd így legalább 5 percig, de akár 30 percig is. A dunszt lényege, hogy a lekvárok szépen, folyamatosan hűljenek ki, törölközővel, pléddel remekül be lehet bugyolálni őket. Érdemes akár két napig is a dunsztban hagyni a lekvárokat, majd hűvös, száraz helyen tárolni fogyasztás előtt.

Foszlós és illatos áfonyás kalács: a lekvár is házilag készül

A tészta elképesztően foszlós és puha lesz, az áfonyalekvár pedig felteszi az i-re a pontot, mindenképp adj neki egy esélyt!

Elolvasom

StockFood / Gräfe & Unzer Verlag / Peters, Janne

Ezt is szeretjük