Házi feketebodza-szörp egyenesen a nagyitól: ebbe nem kell tartósítószer
Ha idén lemaradtál a bodzavirágokról, készíts zamatos szörpöt a bogyókból!
Érdemes feketebodza-szörpöt is eltenni, mert a meghűléses, megfázásos időszakokban különösen jól jön. Főzhetsz még az egészséges, különleges ízű szemekből lekvárt, és szárítva teaként is finom. Fontos, hogy a bodzabogyót nyersen ne fogyaszd, mert hasmenést okozhat. Figyelj, hogy ne téveszd össze a gyalogbodzával! Az ehető bodza ágai lefelé hajolnak, és a termések is lefelé csüngenek, míg a gyalogbodza esetében az ágak és a termések is felfelé állnak. A bogyók leszedéséhez használj kesztyűt, mert megfogja a kezedet.
Feketebodza-szörp
Hozzávalók
- 2 kg bodzabogyó
- 80 dkg cukor
- 1 db citrom
- 10 g citromsav
Elkészítés:
A bodzafürtöket alaposan mosd meg, és egy villa segítségével szemezd le. Rakd egy fazékba, öntsd fel annyi vízzel, amennyi ellepi, és közepes lángon főzd forrástól számítva 15 percig. Akkor húzd le a tűzről, amikor a bogyók szétrepednek. Ezt követően egy másik edény fölé tégy gézt vagy pelenkát, és csepegtesd le a bodzát. Ez körülbelül 30 perc. A szűrőn maradt bogyókat óvatosan nyomkodd meg.
A lecsepegett léhez rakj cukrot, citromsavat, és főzd 10-15 percig. Töltsd a szörpöt sterilizált, felforrósított üvegekbe, és jól zárd le. Állítsd fejre öt-tíz percre, majd hagyd a dunsztban, azaz plédek, párnák között kihűlni. A szörpöt vízzel hígítva fogyaszd!
A fügének is most van a szezonja. Töltve, kecskesajttal fenséges fogás.
Passata, az Univer új terméke!
A sűrített paradicsomhoz képest, lágyabb, folyékonyabb állagú paradicsomos készítmény. Számos előnye mellett a termék hígítást nem igényel. Konyhakészen felhasználható, akár tésztaszósz alapanyagaként, levesben vagy egyszerűen pizzára kenve. Rendkívül sokoldalú, és számos étel elkészítéséhez használható.
Promóció