Milyen gyakran takarítod ki a WC-t? Ez lenne az egészséges
Fontos a higiénia, de túlzásba sem érdemes esni a mellékhelyiség tekintetében.
A WC higiénia szempontjából a lakás talán legproblémásabb helyisége, melyet a szennyeződések miatt fontos rendszeresen takarítani, vannak azonban, akik ugyanezen oknak köszönhetően hajlamosak túlzásba esni a steril körülmények elérése érdekében.
Utóbbi felesleges, főként, mivel a gyakori és erőteljes vegyszerhasználat a környezetnek és a lakásban élők egészségének sem tesz jót. Íme, egy nem hivatalos, de hasznos jó tanács a mennyiséget illetően, illetve arra vonatkozóan, milyen praktikákat érdemes bevetni a kellő tisztaság érdekében.
Milyen gyakran érdemes takarítani?
Alapvető, hogy a látható szennyeződéseket célszerű azonnal eltüntetni, így higiénikus marad a mellékhelyiség, és a saját dolgodat sem nehezíted meg egy későbbi takarítás alkalmával. Az ülőkét és az alatta található peremet érdemes mindennap áttörölni, azonban a WC-csésze és a helyiség teljes körű takarítására elég, ha csak hetente egyszer kerítesz sort.
Ettől persze el lehet térni, ha ezt a körülmények megkövetelik, például sokan laktok együtt, illetve kisgyerekek vagy olyan személyek élnek otthonodban, akik fokozottan ki vannak téve a fertőzésveszélynek.
A heti egyszeri takarítás alkalmával ne feledkezz meg egyetlen részletről se, a WC-csésze belsejét és alját is fontos takarítani, emellett kívülről is törölgesd le, az ülőkét pedig, ha levehető, akár be is áztathatod. Gondosan moss fel a WC hátsó része körül is, emellett például a villanykapcsolót vagy épp a kilincset is fontos megtisztítani.
WC-tisztítás természetes szerekkel
Számos hatékony bolti tisztítószer kapható a helyiségbe, a fertőtlenítő szerektől kezdve a perem alá akasztható csodaszerekig, melyeket érdemes lehet bevetni, azonban figyelj rá, hogy amennyiben lehet, ne használj egyszerre túl sok vegyszert, illetve ne is túl gyakran.
A kisebb takarítások során természetes szerekkel is elérheted a kívánt hatást, például a nem véletlenül népszerű ecettel, mely szagtalanító, fertőtlenítő és tisztító hatással is rendelkezik. Az alacsonyabb töménységű változatot hígítsd vízzel, majd ezzel mosd át a helyiség egyes részeit. Ha komoly szennyeződéssel van dolgod - például a WC-csészében -, tömény ecetet is használhatsz, melyet az alapos leöblítés előtt hagyj állni negyed órát.
Ki takarítson?
Máig megoszlanak a vélemények arról, vajon a nő dolga-e a takarítás. Megkérdeztük az utca emberét, nézd meg a videót!
Szivacson alkalmazott súrolószerként a szódabikarbóna is hatékony szer, előbbi kettő kombinációja pedig akkor segíthet sokat, ha a WC eldugult. Ebben az esetben adagolj a lefolyórészhez két evőkanál szódabikarbónát, majd önts rá ecetet. Leöblítés előtt hagyd hatni egy órán át, miközben a megfelelő szellőztetésről is gondoskodj, hiába természetes szer ugyanis, az ecet használata is rejt magában veszélyeket.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A sok esetben émelyítő légfrissítő sprayket is lecserélheted természetes anyagokra, használhatsz például illóolajakat vagy citromlevet, melyet adagolj vízzel együtt szórófejes flakonba, majd használd úgy, mint bármelyik bolti verziót.
OLVASD EL EZT IS!
- házimunka
- mosás
Így vedd ki a makacs izzadság- és dezodorfoltot a ruhából
- takarítás
- házimunka
Milyen gyakran takarítod ki a kádat? Ez lenne az ideális
- házimunka
- természetes