Így spórolj a fűtésszámlán!
Néhány okos kis szerkentyűvel akár az új télikabátod árát is megspórolhatod a fűtésszezonban anélkül, hogy egy pillanatig is fagyoskodnál.
- 8 kortalan ruhadarab, ami nem hiányozhat a tavaszi ruhatárból: egyszerűek, mégis felpezsdítik a megjelenést »
- Egyedi tervezésű ruhák narancshéjból és banánrostból: itt nézheted meg az ingyenes divatkiállítást »
- A 32 éves Emma Roberts elsütötte a tavasz legnőiesebb divatirányzatát: ilyen bájos és vidám tud lenni egy színes, virágos ruha »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
Ha kint röpködnek a mínuszok, akkor az egyetlen, amit tehetsz, hogy felcsavarod a fűtést. Nem mindegy azonban, hogy mennyire. Néhány okos vagy praktikus szerkezettel megdöbbentően sokat spórolhatsz.
Egy okos fólia a radiátor mögött: hőtükörfólia
Az ár-arány érték tekintetében az egyik legjobb megoldás a hőtükörfólia. Mindössze néhány száz forintos befektetéssel a fűtésre fordított energia akár 5-6%-át is megtakaríthatod, persze csak akkor, ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy szabályozni tudod a lakás fűtését. Ehhez mindössze annyit kell tenned, hogy az egyik barkácsboltban beszerzel egy hővisszaverő fóliát, és azt a fűtőtestek mögötti falra rögzíted.
Az ötletes megoldás lényege, hogy az alumíniumborításnak köszönhetően a fólia visszaveri a hőt a falról, és az nem a falfelületet, hanem az adott helyiséget fűti. Ennek köszönhetően lejjebb tekerheted a fűtést, ami már egyetlen fok esetében is 5-6%-os energiamegtakarítást eredményezhet a fűtésszámládban.
Ha központi fűtésed van: termosztatikus szelep
Minden egyes helyiség hőmérsékletét szabályozhatod a radiátorra szerelhető termosztatikus radiátorszeleppel, mely egy szeleptestből és a hozzá illeszkedő hőmérséklet-érzékelő és -szabályozó termosztátból áll. Ennek a mindössze néhány ezer forintért beszerezhető készüléknek a használata biztosítja, hogy egy adott fűtőtestbe - a szabályozófejen beállított hőmérsékletnek - megfelelő mennyiségű fűtővíz jusson. Így a fűtőtestben nem kering feleslegesen a fűtőtestet átjáró forró víz, hanem csak annyi energiát használsz el, amennyire a lakás melegen tartásához feltétlenül szükséged van.
Ha hosszabb távra gondolkodsz: szobatermosztát
Ha hajlandó vagy egy kicsivel több pénzt áldozni és ezzel együtt hosszútávon befektetni, akkor mindenképpen szerezz be egy szobatermosztátot. Manapság ez a legegyszerűbb és legelterjedtebb fűtésszabályozási módszer, melynek lényege, hogy ez az okos kis szerkezet egy bizonyos - előre beállított - információ alapján szabályozza a fűtőkészülék teljesítményét. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a lakás hőmérséklete, valamint az előre beprogramozott hőmérséklet alapján a szerkentyű ki-be kapcsolja a fűtést.
Ma már rengeteg típus közül válogathatsz, amiből egyenesen következik, hogy az árak is egyre szélesebb skálán mozognak. A manuálistól a digitálison át az telefonon felhívható és lekérdezhető, hordozható készülékig minden kapható. Ésszerű keretek között érdemes minél modernebb szobatermosztátot választani, hiszen ezek a legalkalmasabbak az energiatakarékos szabályozásra. Tízezer forintért már igazán intelligens szobatermosztátot vásárolhatsz, ami rövid idő alatt visszahozza az árát.
Egy filléres megoldás: párologtató
A hőérzeted szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a lakás páratartalma. Minimális ráfordítással anyagi helyzeted mellett az egészségi állapotodon is javíthatsz, ha otthonodban törekszel az optimális páratartalom fenntartására.
Néhány radiátorra helyezhető párologtató és egy páratartalom-mérő beszerzésével jelentős eredményeket érhetsz el.
Ennek oka, hogy, ha az úgynevezett relatív nedvességtartalom 50% alá süllyed, akkor hidegebbnek érezheted a levegőt. Ha efölött van a páratartalom, akkor viszont ellenkező hatást érhetsz el.
OLVASD EL EZT IS!

- pénz
- konyha
3 meglepő energiazabáló a lakásban

- energia
- konyha